OVER DE GRENS J** Verschillende keren werden in Ballustrada onthullingen, ver- 0> onderstellingen en vragen vastgelegd over de omzwervingen van dichter, bokser, oplichter, deserteur en performer Arthur 1- Cravan, die letterlijk en figuurlijk grenzen overschreed. Biogra- fieën spreken elkaar tegen of zijn niet compleet voor zover het de border crossings van Cravan betreft. Onlangs ontving ik over dat onderwerp per e-mail twee kopieën C van bewijsmateriaal aangaande enkele grensoverschrijdingen van Arthur Cravan, alias Fabian Lloyd. Een kopie van een officieel rapport, gedateerd september 1917, van de douane in Sydney (Nova Scotia - Canada), waaruit blijkt dat Arthur B. Forst junior en Fabian Lloyd, respectievelijk 29 en 28 jaar oud, beiden afkomstig uit de Verenigde Staten en reizend via Woodstock in New Brunswick (Canada), permissie krijgen om met de ferry de oversteek te maken van Sydney naar Newfoundland. Immigration inspector J. Young ondertekende dat document. En een kopie van een document van de Immi gration Service van het U.S. department of Labor, dat vermeldt dat Frost Arthur, 29 jaar, 38 Crescent rd Madison N.J. en Lloyd Fabian, 28 jaar, 14th East Str. New York, per boot komend van St. John's, Newfoundland, op 11 oktober 1917 in New York werden geregistreerd. Begin twintigste eeuw maakte Arthur Cravan in New York deel uit van een bijzondere vriendenkring van beeldend kunste naars en schrijvers. Ze waren voor een groot deel afkomstig uit Europa. Mina Loy, de minnares van Cravan, woonde er ook en niet te vergeten beeldend kunstenaar en verwoed schaker Marcel Duchamp. Op een avond had Arthur tijdens een van zijn spraakmakende performances met een revolver over de

Ballustrada | 2012 | | pagina 75