te hij op de bank en zette de teevee aan. Maar geen enkel pro gramma wist zijn aandacht vast te houden. Hij deed de teevee uit, stond op en pakte een paar boeken uit de boekenkast. AI na enkele regels legde hij ze weg. Nergens kon hij zijn aandacht op richten. De stilte van één man in een vreemde woonkamer werd door broken door de dubbele harde piep van de magnetron. Zijn eten was klaar. Zonder al te veel smaak at hij het op. Daarna werkte hij zich moeizaam door de instructies voor het avond eten van Paul heen. Zodra dat voltooid was, beklom hij op nieuw de trap om de kleine jongen wakker te maken. Met een slaperig ventje op zijn schouder kwam hij de trap af. In de keuken plaatste hij hem in de hoge kinderstoel. Hij sneed het vlees en de groenten in hapklare stukjes en lepelde die in de gulzige mond van het jongetje. Hij sloeg hem vertederd gade, verbaasd over zoiets kleins dat zo springlevend was. Voor het slapengaan speelde hij met zijn zoon op de vloer van de woonkamer. Hij had een groot vliegtuig in zijn handen dat hij om hem heen cirkelde. De jongen probeerde het als een houterige King Kong te grijpen. Opeens liet hij het vlak voor het kindergezicht steil omhoog gaan. Het jongetje probeerde dit al springend beet te pakken, maar deed dit zo onhandig dat hij tegen zijn vader aan stootte. Die liet zich expres vallen en trok het knorrende kindje mee. 'Nog een keer, papa!', schreeuwde die verheugd uit. Samen lagen ze te spartelen op het tapijt. Niet veel later begonnen de oogleden van het jongetje te zak ken en zat hij knikkebollend op het tapijt. Zijn vader tilde hem op en bracht hem naar bed. Halverwege de trap viel hij tegen de brede borst in een slaap. Hij lag in bed maar kon de slaap niet vatten. Zijn vrouw had hij niet horen thuiskomen. Ze was de hele nacht niet thuis geweest. De volgende morgen was er evenmin een bericht van haar. Ze had geen telefoonnummer voor hem achtergelaten. Hij had niet geslapen en zat met donkere randen rond de ogen aan de ontbijttafel naast een kleine jongen die zorgeloos en smakelijk pap met fruit naar binnen lepelde. Meer dan de helft kwam in een gevechtszone rondom het bordje terecht.

Ballustrada | 2012 | | pagina 82