op het televisienieuws met dezelfde waanzin! Op televisie! Met t/nterdinges! De Souburgse komkommerteelt tot nieuwe hoog ten opgestuwd, elk uur opnieuw. U vindt dus eigenlijk ook die Omroep 'niks'? Ter gelegenheid van deze mijlpaal in lompe riooljournalistiek belde ik eindredacteur Van Dam. 'Jullie niveau is tot ongeken de diepte gezonken.' 'Dank u wel.' Ik eiste een rectificatie, net als andere betrokkenen die daar aan de lijn hingen. De volgen de dag komt dus de jurist-verslaggever langs met een camera man. Ik deed mijn verhaal; na twee keer beloofd te hebben dat het in het nieuws van de volgende dag zou worden opgenomen zonden ze het niet uit en zetten ze het uiteindelijk op de site van de Omroep - maar wél volledig. Ik nam er daarom genoe gen mee. Later hoorde ik dat ze tegen mijn broer hadden ge zegd, nadat ons verweer de eerste dag niet was uitgezonden: 'Als de wereld niet vergaat, wordt het morgen uitgezonden.' De wereld verging kennelijk. Want weer niet uitgezonden. Het is natuurlijk ook niet zo plezierig om je eigen onkunde en kwade wil toe te moeten geven. Pas na nieuwe protesten zetten ze dat filmpje toen op hun site. U moet misschien een beetje leren relativeren, meneer Kuipers. U heeft gelijk, het is immers maar een klucht in het gesubsi dieerde dorpshuis. Maar dan komen we weer bij mijn stelling dat pure kolder, mits moedig volgehouden, veel over de rea liteit zegt. Opvallend blijft dat die omroep willens en wetens zo'n kul-item breed op radio én televisie én teletekst bracht terwijl ze wisten dat het helemaal niks was. Ik herhaal dat maar even voor u. Hier overschreed de dagelijkse onbenulligheid naar mijn mening de grens van bewuste misleiding en smaad - en daarom heb ik u vanmorgen zo dringend uit uw nestje ge beld. Met dat filmpje uiteindelijk ergens achterop hun site te zetten probeerden ze zichzelf uit de gevarenzone te halen en ons voor de tweede keer een oor aan te naaien. Immers: het principe van wederhoor was na ernstig aandringen nominaal gered - en tegelijkertijd hun eigen ontluistering weggemoffeld in een achterkamertje van de website. Vat u? Of denkt men dat ik achterlijk ben?

Ballustrada | 2012 | | pagina 21