BERT IS DOOD <3 <3 O Eén etmaal later zal Stotteraar in het vliegtuig stappen om aan de andere kant van de wereld zijn gedicht Bert voor te dragen tijdens de Service voor zijn overleden Broer. De email van Berts O partner L. is duidelijk <3 Rob, Unfortunately I have to give you the news you don't want but Bert passed away this morning. Thankfully it was quick and now the ter rible ordeal he went through is over. There is nothing I can say that will make it any easier for you so take care. Love L. De kist staat op twee schragen parallel aan een kopse kant van de bescheiden Chapel. Aan de buitenkant lijkt het pand op een Rabo- bank-dependance. Tis een hoekhuis dat grenst aan de doorgaande weg naar zo ver je kan kijken. Ik nader vanuit een zijingang aan het andere eind van het kapelletje. Schat een twaalftal meters diep. Er ligt een bosje oranje tulpen op Berts kist ter hoogte van zijn buik. Met een Oranje lintje eromheen. Ik loop als door modder naar de kist. Mijn Broer ligt opgebaard in zijn favoriete donkerblauwe colbert. Ik vraag me af of hij zijn basketbalgympies draagt. Op de linker revers - van boven af gezien - prijkt een speldje met de Aboriginal-drie kleur: rood en zwart, met in het midden een geel zonnetje. Buiten is het tropisch warm, 32 graden met een hoge vochtigheidsgraad. Bert moet juist uit het mortuarium zijn gereden. Ik streel zijn behaarde wang. Hij is ijskoud. Ik denk aan mijn jeugd. Na het voetballen at je te gretig een waterijsje, waardoor er een stekende pijn opwelde uitje

Ballustrada | 2012 | | pagina 28