VOORWOORD Q) Afgelopen zomer maakten wij gewag van het verdwijnen van subsidies voor literaire tijdschriften in Zeeland. Wij van Bal- W lustrada hebben toen ook aangegeven, dat we niet van plan zijn "3 om het veld te ruimen. We kondigden aan op zoek te gaan naar "Q alternatieve bronnen van inkomsten. Om de crisis het hoofd te Q? kunnen bieden, heeft de redactie van Ballustrada een steun- fonds in het leven geroepen: Vrienden van Ballustrada. Enkele tientallen abonnees hebben zich al gemeld. Hun namen wor den vermeld in dit nummer. Een andere kans op overleving biedt de uitbreiding van het aantal abonnees. Wij doen in dit verband een beroep op u. Als iedere abonnee voor een nieuwe abonnee zorgt, dan ziet de toekomst er voor ons tijdschrift al heel wat rooskleuriger uit. Ook de stand van zaken betreffende het aantal nieuwe abonnees zullen we in ons blad gaan bijhou den. De inhoud van dit nummer duidt zeker niet op crisis. Er staan indrukwekkende verhalen in van John Toxopeus, Kaki Gaia- Dada, Dick O. Schultz, Raats en Johan Saenen. Minor bijt stevig van zich af en Jan J.B. Kuipers zet zaken recht in de dertiende aflevering van 'De juiste verkeerde verbanden'. Ook de poëzie is rijkelijk vertegenwoordigd. Jabik Veenbaas en André van der Veeke geven acte de présence. Johan Everaers heeft zelfs voor twee verschillende afleveringen van onze vaste rubriek Taal Ver Taal gezorgd: vertalingen van werk van het Russische paar Ry Nikonova en Sergej Sigej en van visuele poëzie van de Ameri kaanse dichter John M. Bennett. In 'Laaglandse Poëzie' brengt de bekende Vlaamse dichter Hendrik Carette een zeer persoon lijke keuze. Niet eerder dook een samensteller van de reeks het verleden in. Bovendien vermijdt hij de voor de hand liggende grote namen en opteert vaak voor zo goed als onbekende kwa-

Ballustrada | 2012 | | pagina 4