ANDY <3 O O» Het was Andy die mij wegwijs maakte in de wereld van de ver dovende middelen. Joop had hem in Berlijn gevonden toen hij daar voor zijn werk moest zijn en had hem meegenomen naar Nederland. Nu zat hij in ons dorp. Of hij zolang bij ons kon logeren. "Hoelang is zolang?" vroeg ik Joop. Want ik was bekend met zijn vermogen tot relativeren, waarmee hij de tijd een andere dimensie verleende en iedereen in verwarring bracht. Voor ik het wist zat ik mijn leven lang met Andy opgescheept. Joop maakte een gebaar dat begon bij zijn schouders en eindig de bij zijn handen. Er is nog zoveel wat wij niet weten. Maar daar ging het ook niet om. Wij waren nu in het dorp de enigen met een echte Amerikaan. Uit Denver, Colorado. Informatie die voornamelijk van Andy zelf afkomstig was leer de dat hij was gedeserteerd omdat hij naar Vietnam dreigde te worden gestuurd. En daar zat natuurlijk niemand op te wach ten. Hij was kind aan huis in de wereld van de Country Rock en kende alle jongens van Buffalo Springfield. Ook de Birds mocht hij tot zijn vrienden rekenen. Midden jaren zestig betekende dat een kaartje voor de hemel. Zijn status straalde op mij af. Zo trots als een aap met zeven staarten nam ik hem mee naar de kroeg waar iedereen die iets meer dan twee woorden Engels sprak een gesprek met hem wilde voeren. Hij vond het allemaal best. Hoewel hij met zijn rossige haar en zijn kolossale soldatenkisten deed denken aan een Redneck, bleek hij toch een heel aardige jongen. De eerste foute inschatting die wij maakten was, dat wij pro beerden hem onder tafel te drinken. Twee uur later en vijf meter bier verder stond hij met zijn reusachtige lijf nog steeds neuriënd te hakkenwippen aan de bar terwijl wij alle kanten op keken van de zattigheid en ons CO tn

Ballustrada | 2012 | | pagina 55