BALLUSTRADA OPTIMA FORMA September 2012. Presentatie van een verhalenbundel met de quasi ondeugende titel: Zondig in Zeeland. Volgens initiatief nemer Peter de J. moet het boek de kijk van de gemiddelde Nederlander op Zeeland corrigeren. Zeeland mag niet langer worden beschouwd als een bolwerk van bekrompen plattelan ders. Waar Peter de J. zijn kennis vandaan haalt omtrent de opinie van de Nederlander meldt hij niet in zijn contacten met de pers. Het lijkt me duidelijk dat voor de titel is gekozen uit commerciële en niet uit ideële overwegingen. Een 'stoute' titel verkoopt. Zondig in Zeeland De aspirant-koper krijgt meteen een ver moeden van eerste seksoefeningen of verhalen over overspelige ontmoetingen met hete Zeeuwse oesters. Niets op tegen alle maal. Toch besloot ik geen bijdrage te leveren aan de verhalen bundel. Via een uitlokkertje was ik er namelijk achtergekomen, dat de financiële bedoelingen van de uitgevers niet zuiver op de graat waren. In een eerste verzoek om een bijdrage van mede-redacteur Peter van D. kreeg ik te horen dat er van een vergoeding voor mijn verhaal geen sprake kon zijn. Vervolgens noemde hij vijf of zes bekende auteurs die al een tekst hadden ingeleverd. Mijn arg waan werd hierdoor gewekt. Waarom hadden Wim H., Freek de J., Oek de J. of Carolijn V. zo snel toegehapt? Ik deed echter als of er niets aan de hand was. Desnoods zou ik zonder vergoe ding meedoen, berichtte ik, als de reeds genoemde auteurs ook akkoord gingen met de financiële nullijn. Daarop kreeg ik een e-mailbericht van Peter van D. waarin hij verkondigde altijd eerlijk te willen zijn: de landelijk bekende auteurs hadden wel degelijk een toezegging voor een vergoeding gekregen, schreef hij.

Ballustrada | 2012 | | pagina 6