De slang had me ondertussen bereikt, gleed achter de auto langs en was opeens verdwenen. Op de een of andere manier slaagde ik er in om in de auto te komen en dook bovenop een paar natte jassen. Onder de jassen lag Andy. "This is a bad trip man," murmelde hij en keek me wanhopig aan. Ik werd iets rustiger. Nu Andy er weer bij was zou het mis schien wat beter gaan. We zochten steun bij elkaar. Andy was er net zo aan toe als ik en alleen zou hij het ook niet redden. Samen maakten we een kans. Ik greep in het rond en kreeg een deken te pakken die op de achterbank lag. We sloegen de jassen en de deken om ons heen en kropen trillend, alsof we hoge koorts hadden, tegen elkaar aan. Zo hadden we de illusie, althans ik, dat we beschermd waren tegen aanvallen van buiten. "Een tijdje," had Andy gezegd. Later, toen ik wat meer informatie had verzameld over drugs, leerde ik dat een flinke LSD-trip zo'n acht uur kan duren. Ame rikanen hebben een voorliefde voor relativeren. Ik had geen benul van tijd, maar voelde dat we nog lang niet aan het eind waren. Het werd de ergste nachtmerrie die ik ooit in mijn leven had meegemaakt. In mijn hoofd werden voordurend lichtkogels afgeschoten die in een gigantisch kleurenspectrum achter mijn ogen explodeerden Andy had zich ondertussen ingekapseld. Als een cocon lag hij tegen me aan op de achterbank. Grommend en soms gesmoord gillend om de boze geesten te verjagen. De maan keek vriendelijk bij ons naar binnen met haar gele hoofd. Een vrijend paartje. Wat leuk. Ze lachte en ik lachte terug. Plotseling werd haar hoofd purperrood. Twee mannen! Zijn ze nou helemaal van de pot gerukt. Met een donderende klap liet ze de auto schudden en ik verstijfde van angst. Heel de omge ving werd verlicht. Half overeind gekomen zag ik dat de fabriek tegenover ons in brand stond. Ze had de verkeerde geraakt met haar manestralen. We moesten hier weg. De enige manier was om de auto te verplaatsen en in een rustige omgeving terecht te komen. Weg

Ballustrada | 2012 | | pagina 70