"Als je nooit iets waagt kom je ook nooit iets te weten." citeer de ik zijn woorden. Hij lachte. "Oh dat," zei hij. "Ik was vergeten er bij te zeggen dat je nooit op anderen moet vertrouwen." Ik keek hem aan en glimlachte. "JIJ hebt die pilletjes gekocht," zei ik. De gevolgen van de trip waren erger dan ik me had kunnen voorstellen. Mijn moeder schrok zich wezenloos toen ze ons zag binnenkomen. Wat ik in godsnaam had uitgevreten. Ik was zeker weer bij die halfgare kunstenaar geweest met zijn rare ideeën. Van Jurre moest ze sowieso niets hebben. Ze vond hem een klaploper, een parasiet, die op kosten van de maatschappij zijn leven lang geen sodemieter uitvoerde. Als ze kwaad werd kon ze behoorlijk grof worden. Andy zei niet veel. Een nachtje doorgezakt, mompelde hij. Sorry. Het was zijn fout. Dat ik ook nog auto had gereden zonder rijbewijs verzwegen we wijselijk. Anders waren de rapen helemaal gaar. Maar dat er meer aan de hand was geweest dan een nachtje doorzakken werd haar wel duidelijk toen ik de rest van de week iedere nacht gillend wakker werd. Volslagen paranoia, omdat ik voort durend links en rechts allerlei gedrochten voorbij zag komen die van alles wilden. Hulpeloos stond ze tijdens die nachtmer ries aan mijn bed, terwijl ik drijfnat van het zweet mijn be lagers bij me weg probeerde te houden. Tenslotte, nadat ik drie keer knettergek uit mijn bed was gelazerd belde ze onze huis arts. Die kwam pas de volgende dag omdat hij naar een bevalling was. Maar meer dan dat ik vaak angstig was en nachtmerries had kreeg hij ook niet uit me. Wel zag ik aan zijn ogen dat hij zo zijn vermoedens had. Hij gaf me iets om rustig te worden en adviseerde me om op het spreekuur te komen als het een paar dagen later nog niet over was. Ik knikte braaf. In de dagen erna werden de nachtmerries min der. Maar het duurde zeker een week voor ik weer een beetje normaal kon functioneren.

Ballustrada | 2012 | | pagina 73