bundels. Het gedicht 'Domburg' uit Schouder aan schouder is verfilmd door SNGfilms, een ander gedicht is verfilmd t.g.v. Film by the Sea 2012. Was enige jaren als radiocolumnist te horen op Omroep Zeeland in het programma Zeggen en Schrijven. Johan Saenen (Leuven 1973) is opge leid als muzikant en geluidstechni cus. Hij schrijft korte verhalen en debuteert in dit nummer. Thom Schrijer publiceerde gedich ten in Nederlandse en Vlaamse lite raire tijdschriften, verzamelbundels en op het internet. Won prijzen als de VU-podium Poëzieprijs 2000 en de Parmeno Poëzieprijs. In 2000 verscheen zijn door Saskia Eggink geïllustreerde/vormgegeven bundel Lege Schommels, najaar 2001 Uitver groot. Met beeldhouwer Joop van Nugteren maakte hij het boek Beeld spraak. In 2009 verscheen Langs binnenpaden, in 2012 Dienstdoende Engelen. Organiseert poëzie-evene- menten en gaf poëzieworkshops. Dick O. Schultz (Dico Schultz) werd in Rotterdam geboren, en die stad bleef veertig jaar lang uitvalsbasis. Thans woont hij op een dorp, ook aan een rivier. Publiceerde meer malen in Ballustrada. In 2009 ver scheen zijn bundel bioscoopverha- len Zakcinema. Sergej Sigej (Moermansk 1947) be gon in 1962 als kunsthistoricus die zich bezighield met visuele poëzie en audio-kunst. Begin jaren '80 pu bliceerde hij samen met zijn echtge note Ry Nikonova het tijdschift Transponans. Sigej woont en werkt sinds 1998 in Kiel in Duitsland. Rod Summers (Verwood, Dorset 1943) diende ruim tien jaar de Royal Air Force en doorliep daarna de Jan van Eyck Academie. Summers is een veelzijdig kunstenaar, die woont en werkt in Maastricht: mailartist, ge luidskunstenaar, auteur, performer, fotograaf enz. Verblijft vrijwel jaar lijks enige tijd in IJsland. John Toxopeus was voorheen vak bondsman, schrijft in zijn tweede leven proza. Groot bewonderaar van Carver en Cheever. Won in 2006 de literaire prijs van de provin cie Gelderland. Publiceerde al enige malen in Ballustrada. André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010). Ver halenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse. 2012). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde vier Friestalige dichtbundels, waar van er drie in het Nederlands wer den vertaald. In 2006 verscheen bij BnM uitgevers Darwinistische wee moed, in 2007 bij dezelfde uitgever Brieven aan mijn kind. In 2009 kwam bij uitgeverij De Contrabas uit De zon, het smalle bed, mijn lichaam. In november 2011 verscheen zijn eer ste oorspronkelijk Nederlandstalige bundel: Om de zee te bevaren. Naar aanleiding van Darwinistische wee moed schreef Piet Gerbrandy in de Volkskrant: 'Veenbaas is een belang rijk dichter.'

Ballustrada | 2012 | | pagina 93