hoofd? Iedereen heeft de Beatles in zijn hoofd, de één wat meer dan de ander maar iedereen kent het van vroeger en de radio, of van school, het wordt ze geleerd tegenwoordig met Muziek en Geschiedenis - Yellow Submarine, All You Need Is Love, The Long and Winding Road. Nee, ik was het er niet mee eens maar wist dat ik het niet uit z'n kop zou krijgen." "Zijn jullie samen gegaan?" "Nee, geen haar op m'n hoofd. Als het serieus was geweest, een tumor ofzo, dan was ik met hem meegegaan, maar voor de BeatlesZe spreidde haar handen met de palm naar boven en trok haar hoge jukbenen op. "Dus?" vroeg ik. "Zürich. Wanneer was dat eigenlijk?" Eind januari. De eerste dag in Zürich, hoorde ze later van Tauth, ging op aan formaliteiten en alles werd nog een keer doorgenomen. Het betrof dus niet de Kinks, Animals, Them en wat heb je zo niet meer maar uitsluitend Beatles? Ja, klopte, moet Frits gezegd hebben. Was hij zich er volledig van bewust dat er na behandeling neveneffecten konden optreden? daar een dergelijke ingreep nog niet eerder op een mens was toege past? Ja klopte. En hij was bij volledig verstand volledig bereid de formulieren te tekenen? Ja, kom maar op. Alles tekende hij, ook op video, over de vijftig velletjes. Daarna gingen enkele dagen op aan testen - hart, longen, zintuigen, potentie, psyche, de hele reutemeteut, alles wat Tauth dacht te kunnen gebrui ken voor de publicatie van zijn casus. De donderdag van die eerste week was zwaar. Weet je wat MRI is? Goed, hoef ik dat niet uit te leggen. Zijn brein werd heftig gescand onder een bombardement van Beatles, alles lieten ze horen, werkelijk alles, en men moest hem diverse malen een emmer aanreiken, het was wat een vegetariër moet beleven tij dens een rondleiding in het slachthuis. Tuurlijk werd er tussen door ook andere muziek gedraaid, meten is tenslotte weten, maar Beatles was hoofdmoot. Voor de scans van vrijdag werd hij onder narcose gebracht en daarvan weet ik alleen dat hij die avond volkomen uitgeput moet zijn geweest, na al die slaap; hij heeft waarschijnlijk het een of ander gegeten en is diep onder de dekens gekropen. De tweede week werd zijn schedel gelicht en tijdens een lange operatie werden stukken schors, klier, zenuwknoop, en enige

Ballustrada | 2013 | | pagina 30