VOORWOORD OJ Een ander initiatief is afkomstig van beeldend kunstenaar Hans Overvliet (Caesuur). Samen met Ko de Jonge heeft hij de Honderd-P renten-Actie bedacht. Honderd beeldend kunstenaars in Zeeland krijgen een verzoek tot deelname aan een Ballu- sfradu-project. Dat houdt in dat ze een werk maken op A4-for- maat. Al die kunstwerken worden tijdens een veiling verkocht voor 50 per stuk. De verzamelde werken worden bovendien op A2-formaat afgedrukt en aan alle Ballustrada-abonnees ge zonden. De opbrengst van de veiling gaat uiteraard naar het tijdschrift. Tenslotte gaat de redactie ook overleggen met uitge verij Liverse uit Dordrecht over een mogelijke samenwerking. Het is natuurlijk wel de bedoeling dat het tijdschrift onafhan kelijk blijft. Dan deze uitgave. Bert Bevers heeft opnieuw een interessant gezelschap dichters bijeengedreven. Deze keer zijn ze niet af- komstig uit Antwerpen, maar uit West-Vlaanderen. Opmer- kelijk zijn ook de gedichten van P.J. Sas uit Rotterdam. Jabik Veenbaas is bijna een vaste gast geworden, evenals Hendrik QJ Na 2013 houdt de Provincie Zeeland op met het verstrekken £3 van subsidie aan ons tijdschrift. In onze vorige uitgaven heb- yj ben wij dat al aangekondigd. De redactie peinst er echter niet over om met de uitgave van Ballustrada te stoppen. We gaan door met het vervaardigen van onze literaire zuidwester, die al jaren landelijk de aandacht trekt. Wij riepen u vorig jaar op om de actie Vrienden van Ballustrada te ondersteunen. Dat kon door iets meer over te maken dan alleen het abonnementsgeld. Zo'n vijftig lezers hebben aan deze oproep gehoor gegeven, waar voor onze hartelijke dank. Wij hopen dat u ook in 2013 ons blad zo royaal blijft steunen.

Ballustrada | 2013 | | pagina 4