Uit een kastje bij de zithoek haalde hij een fles whisky en twee glazen die hij half vol schonk. Hij reikte mij een glas aan en hield het zijne omhoog. "Op Sietske," zei hij. "Op Sietske," zei ik. "Kijk," zei hij en ging bij het raam staan, "daar woont Sietske, op die zolderkamer waar het licht brandt." Hij wees naar links naar de bovenverdieping van een huis net om de hoek. "Ze is thuis. Ze is bijna altijd thuis. Vorige week gaf ze een feestje. De gordijnen waren open en ik moest steeds kijken naar al die springende meiden. Toen ik het raam open deed kon ik meege nieten van de muziek." Hij nam nog een slok van zijn whisky en zei dat hij even bij zou vullen. "Om een uur of twaalf was het afgelopen. Even later stond ze zich uit te kleden. Ze wist dat ik het zag." "Godsamme," zei ik. "Je weet waar ze woont." "Kijk," zei hij en wees naar beneden, naar een plat dak en naar links waar daktuinen waren gemaakt met planten en zitjes en schuttinkjes. "Ik ben naar haar toegegaan met een fles wijn. Via de terrasjes." "Je bent hartstikke gek," zei ik en keek waar de fles met whisky stond. "Neem maar," zei hij. "Whisky is goed om in de stemming te komen." Ik liep terug de kamer in en ging in een van de stoelen zitten. "Wat ben je van plan?" vroeg ik. "Maak eens licht, dan kan ik zien of je bezopen bent." Hij knipte de lamp boven zijn tekentafel aan. Hij leek op de witte muur een goedige gorilla die met zijn hoofd tegen het plafond op me neerkeek. "Het verhaal gaat nog verder," zei hij. "Ze vertelde dat ze jarig was. De vorige dag dan. Ze was zo geil als boter." "Wat moet ik daarmee, Sjoerd? Ga naar haar toe als je daar zin in hebt. Dan neem ik de volgende tram naar huis." "Ik vroeg wat ze het lekkerste vond. Iets wat de meeste vrouwen willen, zei ze. Ik wil altijd nog eens met twee jongens tegelijk. En dat heb ik haar toen beloofd." Ik stond op en keek naar Sietske haar raam. Het licht brandde nog steeds achter de rode gordijnen. "Nee," zei Sjoerd, "we gaan niet via het dak. Stel je voor dat je naar beneden lazert."

Ballustrada | 2013 | | pagina 29