<N cQ Naast de deur zat bovenaan haar naambordje: Sietske 4 x. Sjoerd belde en floot nonchalant "I'm gonna knock on your door." Zijn hand met de fles wijn trilde. Ik vroeg me af wat ik moest zeggen en wat ik daarna moest doen. Ik dacht aan mijn zweetvoeten en waar ik mijn sokken moest laten. Mijn erectie was zo goed als verdwenen. "Mis- schien slaapt ze al," zei ik. U« "Dan maken we haar gewoon even wakker," zei Sjoerd en belde nog eens een volle seconde per keer. Het licht in het trappenhuis sprong aan en Sjoerd zei dat er leven in de brouwerij kwam. De deur ging open met een klik en Z hij stapte naar binnen. "Hallo Sietske," riep Sjoerd, "ik ben het." Ik stond achter hem en zag onder een gerafelde spijkerbroek een paar kleine blote voeten met roodgelakte nagels. "Wat kom je doen?" vroeg een meisjesstem. "Ik heb een flesje wijn en een vriendje bij me. Mogen we binnen komen?" Hij deed een stap naar voren en ik ook zodat ik nu halverwege de spijkerbroek de onderkant van een licht blauwe nachtjapon kon zien. "Ga weg," zei de meisjesstem. "Ga alsjeblieft weg en doe de deur achter je dicht." "Wat is dat nou?" zei Sjoerd. "Ik wilde je alleen maar komen verrassen." "Een keer zo'n verrassing is genoeg. Wat dacht je, dat je zomaar Q) langs kon komen als je daar zin in hebt? Opgehoepeld, ik moet Q) slapen." Sjoerd draaide zich om en de voeten verdwenen uit zicht. Kleine voetjes met witte rimpeltjes boven de hiel. "Ondankbare trut," zei Sjoerd toen we weer buiten stonden. Q> Ik wandelde naar huis, vijf kwartier van het centrum naar oost. Thuis haalde ik The Pearl uit de schoenendoos die achterin mijn klerenkast stond. In bed zocht ik de passages die het meest tot mijn verbeelding spraken. 0) <3 00 Os

Ballustrada | 2013 | | pagina 30