PUNT 9) QJ O In een rouwadvertentie in NRC Handelsblad las ik dat op woens- 0) dag 24 januari 2007 in het verpleeghuis Hannie Dekhuijzen van de Stichting Humanitas in Rotterdam A.W.R Moonen was QJ overleden. Erboven stond: 'Nabestaanden, erfgenamen, volg- 73 auto's, regen en wind. Na U'. Een regel die in een andere inde- C üng een gedicht uit de bundel Gezagvoerdersverzen uit 1988 van A. Moonen bleek te zijn. A. Moonen werd op 28 augustus 1937 geboren in de Hollandse- q straat op Rotterdam-Zuid. Over zijn jeugd is weinig bekend. Na Rotterdam woonde hij in Den Haag, in Delft en in Amersfoort en vervolgens in Amsterdam, waar hij zijn beste jaren beleefde. Hij publiceerde in het satirische studentenblad Propria Cures, werd bekend als provocateur, hij trad op in het programma RUR van Jan Lenferink en andere praatprogramma's. Hij werd een keer door professor Karei van het Reve hoogstpersoonlijk van een podium geslagen. En dan schijn je er in Amsterdam helemaal bij te horen. Begin jaren negentig keerde hij naar zijn geboortestad terug. Feitelijkheid en fantasie lopen in werk en leven van Moonen door elkaar, hij kon op een plechtstatige wijze over hele vieze dingen schrijven, over dingen onder de gordel zal ik maar zeg gen. Zo vond hij het vrouwelijke geslachtsdeel in onze Westerse cultuur schromelijk overschat, terwijl hij de loftrompet stak over het achterwerk van zijn Turkse minnaar Hikmet, tevens huisvader in Bospolder. Hij deed het met mannen en jongens, maar een vrouw, mits van meer dan gemiddelde omvang, was ook welkom. A. Moonen. Op de vraag waar de punt voor stond, antwoordde hij vóór Moonen. A Punt Moonen, de schrijver, niet te ver warren met A. Moonen, de paardenslager uit de Mauritsstraat, tegenwoordig de slager van Hotel New York.

Ballustrada | 2013 | | pagina 59