U heeft het misschien al gelezen: Ballustrada werkt met ingang van dit nummer samen met uitgeverij Liverse uit Dordrecht. De subsidie van de provinciale overheid is gestopt. De redactie moest op zoek naar overlevingskansen. We richtten al eerder de club Vrienden van Ballustrada op: abonnees be talen jaarlijks iets meer dan hun abonnementsgeld. Deze steun was en is natuurlijk nog steeds van harte welkom, maar niet voldoende om te kunnen doorgaan met onze uitgaven. Bij uit geverij Liverse vonden we uiteindelijk wat we zochten. We kunnen voortaan profiteren van een voordeliger wijze van pro duceren en verzenden, zonder dat we onze redactionele en fi nanciële zelfstandigheid verliezen. Najaar 2013 vindt de al aangekondigde opmerkelijke steunactie voor Ballustrada plaats. Die wordt georganiseerd door Ko de Jonge en Caesuur, een presentatieruimte in Middelburg. Het werk van vijftig Zeeuwse kunstenaars wordt eerst geëxposeerd in de galerie van Caesuur en op 21 december verkocht op een openbare veiling. Het batig saldo komt ten goede aan Ballustra da. U krijgt hier nog nader bericht over. Twee zaken in dit nummer vallen vooral op: het themage bonden gedeelte en de reeks Laaglandse Poëzie. Halifax is de noemer waaronder Jan J.B. Kuipers en Johan Everaers enkele prozabijdragen hebben gebundeld. Halifax ligt overigens niet in de buurt van Dordrecht, maar aan gene zijde van de oceaan. De vaste rubriek Taal Ver Taal vervalt deze keer ten faveure van de Siciliaanse gedichten van Eric de Rooij. Samen het het mini- thema Halifax buitenland genoeg. Thom Schrijer zocht de deelnemers aan Laaglandse Poëzie in het verleden. Rode dichters dreef hij bijeen; schrijvers die gein-

Ballustrada | 2013 | | pagina 5