In 1986 publiceerde hij de roman De wurger van Delft, dat als zijn beste boek wordt beschouwd. Daarin beschreef hij in detail bepaalde zaken over een geruchtmakende moordzaak, zodanig dat hij als verdachte werd gearresteerd en verhoord. In de bundel Naar Portugal doet hij in het verhaal Hotel Lissabon verslag van een vakantietripje naar Portugal, dat wil zeggen, naar Hotel Lissabon in de Kortenaerstraat te Rotterdam. Op vakantie in de eigen stad dus. Lingerie en bevredigingsmateriaal, waaronder een reisirrigator, worden ingepakt. "Omstreeks halfelf die maandagavond stond ik gereed voor een bestelde taxi. Neemt u ook altijd de achter- bank? 't Hotelletje bevond zich op enkele minuten loopafstand JjjjP van het ziekenhuis alwaar ik me bijna had laten versnijden door een onverschillig richting vooroverbuigende assistente glurende chirurg. Buiten een redelijk Nederlandstalige Portugese tapster en americano haspelende Spanjool om bevond zich P- verder niemand beneden. Als een wereldwijdse figuur nam ik plaats aan een schemerige hoektafel. Flamencomuziek besten- Z digde mijn vakantiedroom." Het avontuur eindigt na een door- Z waakte nacht naast een raam dat niet dicht kon en een razende O stoomketel. In het verhaal Zelfverzorging neemt hij zich voor naar crema- torium Hofwijk te fietsen en aldaar bij de receptie te vragen of Q) ze al zover zijn dat iemand levend gecremeerd kan worden. Op dinsdagochtend 30 januari 2007 om 10.30 uur werd Arie Wilhelmus Pieter Moonen op de Algemene Begraafplaats Croos- wijk ter aarde besteld. Van de armen begraven, met een bloem- g| stuk en een lint van de SoZaWe. Een mevrouw van de uitvaart- firma leidde de dienst die niet langer dan een kwartier duurde. Er waren vier dames van het verpleeghuis en een aantal lite- raire vrienden die hem de laatste jaren ook niet meer hadden gesproken. Het was een koude, gure ochtend. Er was geen koffie, laat staan cake. De aula was en bleef gesloten. Nabestaanden, erfgenamen, volgauto's, regen en wind. Na U. 00 os CO

Ballustrada | 2013 | | pagina 60