André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010). Verha lenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse, 2012). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde vier Friestalige dichtbundels,, waar van er drie in het Nederlands wer den vertaald. In 2006 verscheen bij BnM uitgevers Darwinistische wee moed, in 2007 bij dezelfde uitgever Brieven aan mijn kind. In 2009 kwam bij uitgeverij De Contrabas uit De zon, het smalle bed, mijn lichaam. In november 2011 verscheen zijn eer ste oorspronkelijk Nederlandstalige bundel: Om de zee te bevaren. Naar aanleiding van Darwinistische wee moed schreef Piet Gerbrandy in de Volkskrant'Veenbaas is een belang rijk dichter.' Jan Verschoore maakt al meer dan een kwarteeuw klein-grafiek. Gedu rende zijn mail-art periode werden zijn 'artistamps' (kunstenaarspost zegels) voor diverse publicaties ge bruikt. Zijn 'zegelblokken-project' werd o.a. tentoongesteld in het Mu seum van Het Boek (Meermanno Westreenianum te Den Haag). Naast zijn voortdurende productie van zijn, op klein formaat gemaakte 'art istamps', maakt hij ook prenten op een wat groter formaat d.m.v. de hout- en linosnede. Rien Vroegindeweij (Middelharnis 1944) is dichter, prozaïst en toneel schrijver. Schreef over Rotterdams leven in o.m. Rotterdams Dagblad, Het Vrije Volk en NRC Handelsblad. Won de Anna Blaman Prijs (2007). Keuze uit gedichten 1973-2009: Later wordt alles echter (Nieuw Am sterdam).

Ballustrada | 2013 | | pagina 89