La Patience de Mauricette (2009) is herdrukt. Zie ook de rubriek Taal Ver Taal in deze aflevering. Rod Summers (Verwood Dorset 1943) diende ruim tien jaar de Roy- al Air Force en doorliep daarna de Jan van Eyck Academie. Summers is een veelzijdig kunstenaar, die woont en werkt in Maastricht: mail- artist, geluidskunstenaar, auteur, performer, fotograaf enz. Verblijft vrijwel jaarlijks enige tijd in IJsland. Zie ook de rubriek 'Faal Ver Taal in deze aflevering. John Toxopeus (Utrecht 1946) is ge pensioneerd en was daarvoor vak bondsbestuurder. Hij studeerde psy chologie. Hij publiceerde in Neder landse en Vlaamse literaire tijd schriften waaronder Ballustrada, De Brakke Hond, Deus ex Machina, Exta- ze, Kortverhaal, Passionate Magazine en Tirade. Begin dit jaar debuteerde hij met zijn verhalenbundel Des noods met harde hand. Hij blogt op www.mijn2deleven.nl André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands Maandblad, Biografisch Bulletin, De Poëziekrant en Zeeuws Tijdschrift. Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010). Verha lenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse, 2012). Dit jaar komt de dichtbundel Poldergeest uit (Liverse). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde vier Friestalige dichtbundels, waar van drie in het Nederlands zijn ver taald. In 2006 verscheen bij BnM uitgevers Darwinistische weemoed, in 2007 bij dezelfde uitgever Brieven aan mijn kind. In 2009 kwam bij De Contrabas uit De zon, het smalle bed, mijn lichaam. In november 2011 verscheen zijn eerste oorspronkelijk Nederlandstalige bundel: Om de zee te bevaren. Piet Gerbrandy in de Volkskrant 'Veenbaas is een belang rijk dichter.' Vorig jaar verscheen Jabik Veenbaas' filosofische werk De Verlichting als kraamkamer. Bastiaan D. van der Velden (1970) is Régent de Navigation Épigéenne van het Collége de 'Pataphysique. Samen met Matthijs van Boxsel heeft hij de Nederlandse Academie voor 'Patafysica opgezet en is hij mederedacteur van haar tijdschrift De Centrifuge. In het Franse tijd schrift van het Collége de 'Pataphy sique publiceerde hij over de zeef- vaart van dr. Faustroll, Julien Torma en bokser-dichter Arthur Cravan. is een van de auteurs van de geanno teerde editie van Jarry's Gestes et Opinions du Docteur Faustroll, Pata- physicien (Paris: La Différence 2010). Rien Vroegindeweij (Middelharnis 1944) is dichter, prozaïst en toneel schrijver. Schreef over Rotterdams leven in o.m. Rotterdams Dagblad, Het Vrije Volk en NRC Handelsblad. Won de Anna Blaman Prijs (2007). Keuze uit gedichten 1973-2009: La ter wordt alles echter (Nieuw Amster dam).

Ballustrada | 2014 | | pagina 105