soir. over zijn bezoek aan Kahn in Sint Anna tijdens de zomer van eur.' 1898. naar Jarry droeg in Knocke-sur-mer het gezelschap zijn net afgeronde ugse toneelstuk Ubu Roi voor, wat het nodige stof deed opwaaien. Jours Op 11 juni is het boekje gedrukt, het exemplaar van Ubu met een opdracht aan Kahn is gedateerd 15 juni 96, Knocke- sur-mer: 'en grande admiration ancienne et récente.' Op aan- huis dringen van Rachilde en de twee andere toehoorders, die erg t de enthousiast waren over het stuk, zal het zes maanden later op leef. het toneel komen. Jarry's bezoek aan de familie Kahn komt na n de het voorlezen van Ubu Roi onverhoopt snel tot een einde, het André Lebois stelt in zijn Alfred Jarry L'Irremplagable dat Ubu vin- door de toehoorders wordt omarmd en Jarry zich in korte tijd idse van een schuchtere timide jonge man transformeert in een -900 evenbeeld van de kluchtig arrogante Père Ubu. Hoewel het er nde, op lijkt dat mevrouw Kahn Jarry de deur uit heeft gejaagd, oms blijkt uit het briefje waarin Jarry zich verontschuldigt tegen- eske over zijn vrienden en mevrouw Kahn, dat hij voortijdig en laar- overhaast is afgereisd om verdere problemen te voorkomen in ïan- de hoop de laatste trein richting Parijs nog net te kunnen te tost- halen, hij laat zelfs zijn spullen achter en vraagt Fort zich hier- ens: over te ontfermen: hter 'Mon cher Paul Fort, Je m'excuse a vous comme d Madame Fort, a van Hirsch et Ulmann et d Mlle Kahn de partir, et avec cette prédpita- jver tion, mais il n'y a de train pratique que jusqu'a 6 h 1/2, et si j'étais ater encore la a 7 h des malentendus etc.' ver- iluis Volgens Arnaud was Jarry's homoseksuele verhouding met de ca, Nederlandse kunstenaar Leonard Sarluis aanleiding voor dit Een schandaal, maar uit niets blijkt dat Sarluis mee was. De ruzie wer met meneer en mevrouw Kahn lijkt een jaar later weer bij van gelegd, zoals blijkt uit een exemplaar van Les Jours et les Nuits mer uit 1897 met een opdracht van Jarry aan beide echtelieden, ner, Twee jaar later volgt een opdracht aan mevrouw Kahn in de ihn, Almanach voor 1899: 'Hommage respectueux du Père Ubu en tave personne a Madame Gustave Kahn. Cet exemplaire est valable aris: en tant que diplome de grande dame de 1'ordre de la Gidouille. Sint Ubu.' Jarry is dan geheel Ubu geworden. Jarry maakt in de ant- paar dagen dat hij in Knocke-sur-mer verbleef een uitstapje rijft naar Sluis, en schreef hierover een stukje waarin hij zich lovend

Ballustrada | 2014 | | pagina 69