op zijn proefschrift? Het leek hem ineens weer mogelijk. Tegen elven zocht hij Hugo op, die, zo ontdekte hij tot zijn on genoegen, deuren aan het schuren was. "Ik dacht dat je de verf zou afbranden?" "Dat was ik ook van plan, maar dat schiet niet op, joh. Je zei toch dat je op je schema achterliep." Raf knikte. "Oké," zei hij, met enige tegenzin. "Laten we trou wens maar even pauzeren." Ze zochten een plaatsje in de achtertuin onder een forse pla taan. Rondom de stam was een ronde zitbank verankerd. Het gazon was hier en daar verschroeid of vergeeld, maar in de brede borders verdrongen de struiken en heesters elkaar. Ze hadden nauwelijks geleden onder een wekenlange droogte. "Zulke gasten hebben het goed voor elkaar," merkte Raf op, terwijl hij nadrukkelijk om zich heen keek. "Maar o wee, als ze met een beetje poen over de brug moeten komen." Hugo haalde zijn schouders op. "Hoe weet je dat? Je bent toch nog niet klaar met je karwei? Heb je een voorschot gevraagd?" Raf ontweek Hugo's blik en overwoog even wat hij prijs zou geven van zijn problemen. Hij nam een hap van zijn boterham en wees naar zijn volle mond. Als hij van één ding overtuigd was, dan was dat van het feit dat je types als Hugo altijd op af stand moest houden. Als je ze te dichtbij liet komen, vloerden ze je met een onverschillige grijns of een schunnige opmer king. Hij voelde zich nooit helemaal op zijn gemak bij hem. Zijn hulpje beschikte over een eigenschap die hij zelf miste: chronische zelfverzekerdheid. Zoals hij daar zat met zijn sterke, gedrongen lijf, zijn ogenschijnlijk onschuldige kabouterkop en zijn obscene krullen was hij zo duidelijk aanwezig, dat hij zich bijna fysiek in het gedrang voelde komen. Hij zit hier met zijn dikke reet voor het eerst en is volkomen ontspannen, terwijl ik nog altijd over een slap koord balanceer, dacht hij. Uiteindelijk sprak hij toch uit wat hij voor zich wilde houden. "Er klopt geen ene moer van mijn offerte. Verkeerde schatting, had het dubbele moeten zijn. Het enige commentaar van dokter Pil was dat mijn handtekening nou eenmaal onder het contract stond." "Had hij wel een punt," zei Hugo onbewogen. "Het is mijn eerste grote klus. Volgende keer beter."

Ballustrada | 2014 | | pagina 76