ilijk. Hugo propte een witte boterham in zijn geheel naar binnen en on- vervolgde: "De oplossing is werken naar je geld. Ik zou niks meer afbranden of kaal schuren. Gewoon speedprimer erover heen, geen voorlak, hup direct aflakken. Of een één-pot-sys- zei teem, dat bespaart ook tijd. Heb je al eens met 'high solid' gewerkt? Dat heeft een hoog vastestofgehalte." rou- Raf snoof nadrukkelijk en haalde zijn schouders op. "Niet zo bijdehand doen," mompelde hij. Over het grasveld na- pla- derde met abrupte sprongetjes een vrouwtjesmerel. Hij smeet een stukje brood naar haar toe, maar de vogel schoot tussen de zon struiken. rede "Ik heb alleen deze week nog," zei Raf tijdens hun tweede tocht den langs de vele kamers. "De spreekkamer en de wachtkamer zijn klaar. De helft van de buitenramen zijn afgebrand, maar bijna op, alle buiten- en binnendeuren moeten nog een beurt krijgen, s ze Ook alle muren en plafonds van de gangen en de meeste kamers hebben een sausje nodig." och Ze stapten de slaapkamer van het doktersechtpaar binnen, d?" Hugo rukte een kledingkast open, keek geamuseerd naar de zou lange rij kleren, trok een bontjas van een kapstok, drapeerde ïam hem om zijn schouders en zei met een vals stemmetje: "Dokter rigd Pil, waarom neuk je me nooit eens lekker in mijn kont?" af- Raf lachte niet. Hij voelde enkel weerzin, die vervolgens zijn den agressie wekte die altijd op loer lag. Hij kon slecht tegen deze tier- vorm van grove, verbale intimiteit. Hugo schakelde al weer em. over op zijn gewone bas: "Ik zou de boel hier graag eens over ste: hoop halen. Jij niet?" rke, "Totaal geen interesse," antwoordde Raf. "Als je maar met je en klauwen overal van afblijft. Vandaag gaan we op de oude voet :ich verder. Vanavond maak ik een nieuw schema. Je hebt trouwens zijn gelijk, we schakelen morgen over op de turbostand. Binnen [1 ik geen voorbereidingen, we gaan direct sauzen." ilijk Met een gevoel van opluchting snelde Raf even later de trap af, streelde de fraaie ronde leuning en sprong met nog vijf treden ng, te gaan op de betegelde vloer van de hal. Hij had nu de oplos van sing. Hij slenterde naar de Renault en zocht een geschikte pot het grondverf uit. De kale kozijnen moest hij noodgedwongen nog gronden. Even later zat hij opnieuw op de vensterbank van het bovenste raam van de westgevel. Erachter bevond zich de kamer van

Ballustrada | 2014 | | pagina 77