VO PN. de zoon des huizes, een student van een jaar of twintig. Beide ramen stonden wijd open. Hij opende de pot primer die hij op kleur had laten mengen, las nog een keer het etiket met de vermelding RAL 9001 en dompelde zijn kwast in de verf. Om beter zicht te hebben op wat de kwast boven zijn hoofd deed, schoof hij iets opzij. Hij hoorde een zachte plonk en zonder om te kijken, wist hij wat er gebeurd was. Hij draaide zich vervolgens, naar eigen ge voel eindeloos vertraagd, om en zag het blik in een uitdijende plas verf op de vloerbedekking in de kamer liggen. Hij was hier niet voor verzekerd, besefte hij. Toen het hem eindelijk lukte om zijn lethargie te doorbreken, klom hij over de vensterbank en zette het verfblik rechtop in de witte brij. Na enige aarzeling riep hij Hugo erbij. Die leek niet erg onder de indruk van het incident. "Kom, snel, haal zoveel mogelijk terpentine. Ik schep het spul intussen op." Hij liet zich onmiddellijk op zijn knieën zakken, trok een pla- muurmes uit zijn zak en liet iedere keer een lik verf in het blik druipen. Toen Raf terugkwam, was de meeste grondverf al van het tapijt verwijderd. Hugo pakte een fles terpentine aan en goot hem leeg op de vlek. Even leek het alsof er een paar pak ken melk opengebarsten en leeggelopen waren. "We moeten de zaak met iets deppen," merkte Hugo op. Tot zijn verbijstering zag Raf hoe hij zijn trui uittrok, hem zorgvul dig opvouwde en ermee over de rampplek begon te rollen. "Haal eens wat, een emmer of een teiltje." Raf vond een rood teiltje in de badkamer. Na iedere behande ling van de vloer wrong Hugo zijn trui uit. Toen de laatste ter pentine verbruikt was, viel er hier en daar alleen nog een vage, witte scheidslijn te bespeuren tussen het natte en droge gedeelte van de vloerbedekking. "Water, haal eens water." Gedwee liep Raf opnieuw naar de badkamer. Hij had Hugo nog nooit zo in zijn element gezien. Het rollen en deppen begon opnieuw, nu met een paar handdoeken. In de keuken trof hij in het gootsteenkastje een flacon met vloeibare zeep en een groene fles met Allesreiniger aan. De behandeling van het tapijt ging hierna een derde fase in. Toen Hugo eindelijk opstond, keek Raf op zijn horloge en

Ballustrada | 2014 | | pagina 78