merkte dat ze ruim een uur bezig waren geweest met de vlek. Het rook nu doordringend naar schoonmaakmiddelen in de kamer. "Moeten we de rest van de vloerbedekking ook niet behande len," vroeg Raf. "Dat mag jij dan doen." Raf lachte. "Je hebt me gered, gozer. Al je verdere zonden zijn je vergeven, klootzak." "Doen we nog wat vandaag," vroeg Hugo met een hoopvolle ondertoon in zijn stem. Raf begreep de hint, maar hield zijn tanden op elkaar en liep de kamer uit. Vervolgens stak hij zijn hoofd weer door het lege deurgat en riep: "Schaften!" Deze keer meden ze de bank waar de zon inmiddels vrij spel had. Ze lieten zich op het bescha duwde deel van het gazon neervallen. Hugo geeuwde luidruch tig en stak af en toe een arm uit naar een zak met brood. Hij nam ook happen uit een homp kaas. "Je vreet als een barbaar," merkte Raf op. "Weet ik, ik ben de wreker uit de schilderende onderklasse. Hoe gaat het trouwens met Francien? Frrrrancientje!" Raf liet zijn handen over zijn spijkerbroek gaan en stak ze ver volgens bezwerend omhoog. "Geen idee, ik heb haar al in tijden niet gezien." "Jullie waren toch een stelletje? Jezus, hoe vaak ik jullie niet samen heb gezien." "We waren inderdaad een nou ja een paar," gaf Raf toe. Een maand of drie ervoor had Francien op een regenachtige middag laten weten dat het uit was tussen hen. Ze vertelde het op zo'n rustige toon, dat hij aanvankelijk dacht dat ze een grapje maakte. "Raf, ik kan het niet langer voor me houden. Ik denk dat het niet goed is dat we samen blijven. Ik wil echt iets maken van mijn leven, vooruitkomen en ik heb de indruk dat jij Raf, hoor je me. Raf Ze stonden op een stadsbus te wachten met ieder een paraplu boven hun hoofd. Hij keek haar niet aan tijdens haar uitleg, manoeuvreerde zodanig met zijn paraplu dat hij haar gezicht niet hoefde te zien. Hij kon ook geen woord uitbrengen. De volgende dag kwam zijn reactie: hij probeerde haar on schuldige, bejaarde Fiat Panda te slopen. Het duurde lang eer

Ballustrada | 2014 | | pagina 79