Hugo sprong op. "Jij moet nu eens een keer goed luisteren," sprak hij nadrukkelijk. "Die meid, die Francien - maar in het vervolg van dit onderhoud zullen we haar naam niet meer ver melden, integendeel, we noemen haar van nu af De Vlek - nou, die Vlek gaan we verwijderen uit jouw mentale systeem. Dat kan niet meteen hier en nu, daar hebben we de middelen niet voor. Ik stel daarom het volgende voor: deppen die handel. Je hebt vandaag gezien hoe het werkt. Jij gaat diverse oplosmid delen en sopjes over De Vlek heen gooien. Op de eerste plaats alcohol. Je moet een tijdje flink aan de zuip. Daarna is het de beurt aan goede, ouderwetse seks. Geen soloseks, maar echte. Ik geef je twee maanden de tijd. Dan is De Vlek verdwenen. Ausradiert. Goed, wellicht blijft er nog een dun contourtje zichtbaar, maar dat is dan ook alles." Raf begon te lachen. Het rood aangelopen kabouterhoofd van Hugo werkte op zijn lachspieren. Als afronding van zijn aanbe velingen maakte zijn maat plotseling een salto op het grasveld, waarbij ongeveer al zijn bezittingen uit zijn wijde broek vielen. "Daarna," sprak hij dreigend, "ik herhaal, pas nadat De Vlek verwijderd is, pak je een goed boek, bijvoorbeeld Een zomer in de provincie van J.L. Carr. Als afsluiting, als finale medicijn. Want jij bent en blijft natuurlijk een klote-romanticus." "Ik kan merken dat je nog een paar jaar psychologie gedaan hebt. Hoeveel kost me dit consult?" Hugo zuchtte en tikte vervolgens op de wijzerplaat van zijn horloge. "Ik begrijp het, een vroegertje. Om drie uur nokken we af, af gesproken. Maar daar moet iets tegenover staan. Ik kom je mor gen een uur eerder ophalen. We gaan deze keet in vier dagen schilderen en daarna zuipen we ons lens." Toen Raf en Hugo om exact drie uur wegreden, remde Raf al na enkele meters af. "Papier," mompelde hij. Hij trok een oude verfbon uit het vakje van het portier en begon te schrijven. Beste er is een ongelukje gebeurd op de zolderkamer. Er is een flinke scheut zeepsop op de vloerbedekking terechtge komen. Ik heb de plek zo goed mogelijk laten drogen en hoop dat er geen blijvende schade is ontstaan. Groet, Raf. Hij las het briefje voor, stapte uit en gooide het in de metalen brievenbus van de Oude Haven, die vooraan in de tuin stond. Op zijn ge mak slenterde hij terug naar de auto.

Ballustrada | 2014 | | pagina 81