hoewel ik bij nader inzien, als ik mijn sigaret achteloos in mijn rechter mondhoek liet hangen, ook wel iets weg had van de Marlboro Man. En dat beviel me wel. De wereld was toen nog één grote gelegaliseerde rookwolk en Chief Whip lag nog op ieders lip, dus ik had er in het geheel geen moeite mee om zijn logo te jatten. Even nog heb ik daar overwogen om mijn wollen truitje in te ruilen voor een stoer geruit katoenen overhemd. Maar dat vond ik weer té Amerikaans. Bovendien leek ik met zo'n ge blokt hemd op een vakbondsman en dat moet je helemaal niet willen. Die zaterdag hielpen mijn drie zussen me met sjorren en duwen tot alles op zijn plek zat. Nou ja, op zijn plek. Ik had het gevoel dat de oorspronkelijke bedoeling van de Schepper enigs zins geweld was aangedaan. In de minimale ruimte tussen broek en buikwand maakte zelfs een bacterie geen schijn van kans meer. Als ik geplast had moest ik ieder schakeltje van mijn rits er met geweld van overtuigen dat het beter was om mee te werken. Voordat je dan jezelf weer in elkaar hebt gezet en in de badkamer alle handelingen hebt verricht die er toe künnen leiden dat je omgeving je herkent zit je al half in de middag. De rest van de middag bleef ik staan. Als ik ging zitten kon ik niet meer praten. Maar afgezien van zo'n kleinigheid was ik er zeker van dat deze avond beslissend zou zijn voor de rest van mijn leven en dat alle meiden nat zouden worden tot onder hun oksels als ik voorbij kwam. Alleen het lopen ging wat moeilijk. Toen het bijna tijd was om te gaan schuifelde ik nog even de woonkamer binnen waar mijn hele familie verwachtingsvol paraat zat. Vanuit mijn ooghoeken zag ik mijn moeder breeduit zitten in haar mamastoel. Zij bleek ondertussen nauwgezet door mijn zussen te zijn in gelicht en van de nodige informatie voorzien omtrent mijn plannen en bedoelingen ten aanzien van onschuldige wichten. Als ervaringsdeskundige met een gezin van zes kinderen was ze natuurlijk niet helemaal achterlijk. Ze volgde me een tijdje met

Ballustrada | 2014 | | pagina 87