deelnemerslijst noteren. Tegelijkertijd hield ik mijn drie favo riete werken in de gaten, alsmede een drietal werken waarop ik in opdracht moest bieden. Het punt was echter dat de grafiek weliswaar genummerd was, maar dat de namen van de makers niet waren onthuld. Ik schreef met grote stelligheid een werk toe aan een vriend, die normaliter van de grote formaten was. Eindelijk kon ik nu iets met een menselijke maat van hem be machtigen. Het door mij verkozen werk leek op een ontwerp voor een monument, met onbegrijpelijke maataanduidingen. Ja, het betreffende werk kon niet anders dan afkomstig van mijn vriend zijn, want die gebruikte ook altijd cijfers, formules, en begoochelende stippellijnen. Na twee keer geboden te hebben, mocht ik mijn favoriet in ontvangst nemen. Edoch, toen na mijn eindbod de veilingmeester de naam onthulde, bleek die van een voor mij onbekende Noorse kunstenaar te zijn. Niets aan de hand natuurlijk. Ik nam me voor om het werk toch aantrekkelijk te blijven vinden. De veiling verliep tot aan het eind soepel dankzij de onvermoeibare veilingmeester die de vaart er flink inhield. Minstens 80 procent van de grafiek werd verkocht. Om vijf uur einde voorstelling. Daarna volgde nog het controleren of alle vermeldingen betreffende aankoop juist waren, het noteren van e-postadressen en reguliere adressen, het overhandigen van het juiste kunstwerk aan de kopers. Vervolgens trok de harde kern van deze solidaire actie en van de Ballustrada-redactie zich terug in de huiskamer van Hans en Willy. Er was wijn, er waren gesprekken, al dat gesjouw met papier of wat dan ook was niet zinloos. Ballustrada, die Oude Schuit, kon weer vooruit.* André van der Veeke Uiteindelijk bedroeg de eindopbrengst €3200. Kunstenaars die deelnamen aan de actie Help Ballustrada de winter door: Anoniem, Frank Asnes, Anna Barbara Kolbe, Bert Begijn, Lenie van den Berge, Annemiek Bibbe, Hans Bommeljé, Jan Breeuwer, Koen Broucke, Ans Couwenberg, Tien Heestermans, Marcel Herms, Piet Franzen, Orlando Frijns, Johan van Geluwe, Femke Gerestein, Jeanny Golembiewski, Jen Gossé, Loek Grootjans, Willy de Houck, Monique Jasperse, Marcel de Jong, Ko de

Ballustrada | 2014 | | pagina 8