Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Ver driet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010). Ver halenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse, 2012). Dit jaar verscheen de dichtbundel Poldergeest (Liverse). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde vier Friestalige dichtbundels, waar van drie in het Nederlands zijn ver taald. In 2006 verscheen bij BnM uitgevers Darwinistische weemoed, in 2007 bij dezelfde uitgever Brieven aan mijn kind. In 2009 kwam bij uit geverij De Contrabas uit De zon, het smalle bed, mijn lichaam. In novem ber 2011 verscheen zijn eerste oor spronkelijk Nederlandstalige bun del: Om de zee te bevaren. N.a.v. Darwinistische weemoed schreef Piet Gerbrandy Volkskrant'Veenbaas is een belangrijk dichter.' Vorig jaar verscheen Veenbaas' filosofische werk De Verlichting als kraamkamer. Rien Vroegindeweij (Middelharnis 1944) is dichter, prozaïst en toneel schrijver. Schreef over Rotterdams leven in o.m. Rotterdams Dagblad, Het Vrije Volk en NRC Handelsblad. Won de Anna Blaman Prijs (2007). Keuze uit gedichten 1973-2009: Later wordt alles echter (Nieuw Am sterdam). Carina van der Walt is in Nederland sinds 2007, in welk jaar ook haar eerste Nederlandstalige gedicht ont stond. In 2013 verscheen haar werk in twee Zuid-Afrikaanse bloemlezin gen: Nuwe Stemme 5 en Theater van de Verloren Tijd (samensteller Floris Brown). Nuwe stemme 5 is een vier jaarlijkse canonvormende bloem lezing voor de poëzie in het Afri kaans. Haar eerste tweetalige bun deltje verscheen in 2012 bij Uitge verij Smit van 1876 te Venlo. Dirk van Waterschoot (1964) komt uit Zeeuws-Vlaanderen en woont in Amsterdam. Hij studeerde Europese Studies, daarna scenarioschrijven aan de Schrijversvakschool. Hij werkte voor diverse non-profitorga- nisaties, waaronder het Nederlands Filmfonds, en publiceerde eerder een verhaal op Passionate Platform. Aan aflevering 18 van Laaglandse Poëzie werkten mee: Cees van der Pluijm, Kees Torn, Jaap van den Bom, Drs. P, Daan de Ligt, Coenraedt van Meeren- burgh, Ko de Laat, Arjan Keene, Judy Elfferich, Martijn Breeman, Frans Woortmeijer, Rob Boudestein, Hans Mooi, Frits Criens, Bert van den Helder, Niels Blomberg, Bas Boekelo.

Ballustrada | 2014 | | pagina 105