daardoor nooit afleiden. Het vervluchtigde vanzelf. Bij deze vrouw leek het of er iets was uitgepakt, alle spanning eraf. Vier warme krullers en wat lak. De krul viel wat los. Hij nam de bijgeleverde foto in zijn hand. De vrouw op de foto had zui nige lippen, smalle gespannen banen, weerspiegelde dat haar karakter? Hij zou het nooit weten. Gesloten lippen, daar kwam geen kwaad woord meer overheen. Jammer dat hij de overledenen niet in leven zag, bij wijze van intake. Dan zou hij zijn werk nog beter kunnen doen. Een blouse van zeegroene zijde, een beige rok. De broche wilde de familie terug voor de kist definitief gesloten werd evenals de dubbele trouwring, vermeldde het formulier. Ze was slank, de blouse viel ruim, geen opgestopte worst. Met een vaardig gebaar pakte hij haar voet en stroopte er een panty kousje overheen, daarna de schoen waarna hij de andere voet in zijn hand nam. Als laatste poeder, hij hield van poeder. Pêche Ivoire en Rose Lumière, zijn favorieten. Het matteerde en gaf een onverstoord natuurlijk beeld. Hij stapte achteruit en bekeek het geheel, het beviel hem. In de kantine was het druk, de terreinmannen deden het met dit weer rustig aan. Ze hadden voorwerk gedaan zodra de voor spellingen slecht werden. Kurt had samen met de nieuwe een kind gedaan. Meisje, nog geen zes. Een soort ongeschreven meesterproef. De nieuwe zat er witjes en aangeslagen bij. Snel zou blijken of het een blijvertje was. Kurt zweeg, staarde in zijn koffie. Kinderen bleven moeilijk, al zat je je hele leven in het vak. Na de pauze werd 56772 opgehaald voor een ritje naar de ont vangstkamers. Over een paar dagen zou Konings werk teniet worden gedaan door lichaamssappen, gassen, schimmels en bacteriën. Nummer 56773, man, vierenvijftig jaar oud, corpulente li chaamsbouw. Tillen werd een flinke klus. Een eigenaardige tatoeage op de bovenarm, boodschap in vreemde letters. Hij raakte even de schouder van de overledene aan, zoals je bij een levende ter bemoediging zou doen. Zijn hand gleed omlaag, pakte de hand. De vingers gaaf, geen nicotinevlekken, sneetjes of eczeem. Geen sporen van zwaar handwerk, een makkie. Veel

Ballustrada | 2014 | | pagina 15