door - zoals we nu wel weten - een nogal dun muurtje ge scheiden van de kamer waar het drama had plaats gevonden. Misschien hadden ze ons iets te zeggen, iets toe te voegen - één of ander nieuw element. Maar ik zal niet voor je verhullen dat de voornaamste drijfveer voor mijn daad een bepaalde nieuws gierigheid was - een ongezonde of cynische nieuwsgierigheid, net wat je wilt - ik had zin dat 'engelachtige schepsel' nader te bekijken wier gilletjes en gezucht zo'n dramatisch gevolg had den gehad. Kortom, ik klopte op de deur. Er kwam geen ant woord. Ik zei bij mezelf dat de medeplichtige ongetwijfeld nog in haar armen lag en ik maakte me een voorstelling van die twee smoorverliefde wezens onder de dekens. Ik haalde mijn schouders op en stond op het punt de trap af te gaan toen de hospita, nadat ze een paar keer had geklopt en "Miss Jones! Miss Jones!" had geroepen, haar sleutelbos pakte en de deur open maakte. Ik hoorde een gil en met ontdaan gezicht rende de hospita de kamer uit. Ik ging naar binnen en trok de gor dijnen open. Eén blik op het bed en ik begreep al dat de jonge student zich totaal had vergist in de aard van het gekreun, gespring en gezucht dat door de muur heen tot hem was ge komen en hem tot zijn wanhoopsdaad had gedreven. Ik zag op het kussen een blond hoofd en een gezicht dat zo lieflijk en zo mooi was dat al het lijden en alle sporen van vergiftiging door middel van arsenicum daar geen enkele afbreuk aan konden doen. Het meisje was al verschillende uren dood en haar doodsangst moest zeker langdurig en hevig zijn geweest. Op de tafel lag een brief die geen enkele twijfel liet bestaan over de motieven voor haar zelfmoord. Het was overduidelijk een schrijnend geval van eenzaamheid en van totale levensmoe heid. Dokter Ray zweeg en keek me vriendelijk aan. Van veront waardiging zat ik rechtop in mijn leunstoel en versteend bleef ik zo zitten, met een ingehouden protest op m'n lippen. - Ja, de muur, mompelde de geneesheer dromerig. Het is een onderwerp dat belangstelling verdient en je vindt er een heel goede titel in voor je kerstverhaal, want in de harten van de mensen breekt nu weer de tijd aan van het mysterie.

Ballustrada | 2014 | | pagina 84