stak. maken die dingen jullie gelukkig? De badkamer sluit aan op het teie- platje. Als we dit hier laten vervallen, krijg je er minstens zestig Mis- centimeter bij onder de douche." eke- Bij ieder bezoek maakte Reggie een rondgang door het huis. "De praktijk, daar gaat het om. Ik wil iedere kamer, iedere plek, 'Een iedere uithoek als het ware lezen. Je moet niet denken dat ik in ing. één keer alle mogelijkheden van een huis kan overzien." Na afloop van iedere ronde gingen ze tegenover elkaar aan de /oor eettafel zitten. Het viel Albert op dat de architect nooit haast i de had. Hij dronk twee of drie koppen koffie en kletste eindeloos l die over architectonische idealen of over zijn kleine praktijk als alternatieve genezer. Het was een enthousiaste man. Altijd aad- brandde er een kleine glimlach als een waakvlam in zijn ogen. !lfde Albert genoot van de gesprekken. Hij was een jaar ervoor als <ens werkvoorbereider ontslagen. Het langdurige verblijf in het nie- irin- mandsland van werkeloosheid had hem geen goed gedaan. Hij a de schaamde zich nog steeds voor zijn verlies aan alledaagse i op status. Nee, wat hem betrof, mochten de sessies met Reggie ein- htig deloos uitlopen, ook al vroeg hij zich wel eens af of de architect oor- het geouwehoer na afloop in rekening zou brengen, din- Inmiddels vond hij, dat hij niet meer over een offerte kon beginnen. Niet in deze fase van hun samenwerking. Dat had veet hij eerder moeten doen. Hij vertrouwde er maar op dat Reggie een redelijk mens was. Bovendien had hij laten doorscheme- en," ren, dat Emmy en hij tijdens de verbouwing zuinig aan moesten doen. Hij had de boodschap verpakt in een verhaal over een maagoperatie. Toen hij weer opgeknapt was ging .am- Romeo Zn failliet, het constructiebedrijf waar hij langer dan >p je vijftien jaar gewerkt had. "In de afscheidsenvelop zat vijftig iaste euro. Ik was zo stom om hem thuis pas open te maken." Albert nam contact op met een aannemer waar hij enkel posi tieve berichten over had gehoord. Ze kwamen overeen dat de latig verbouwing eind januari kon starten. Zes weken voor aanvang tam: van de renovatie moesten de bouwtekeningen ingeleverd zijn men bij de afdeling Ruimtelijke Ordening van het gemeentehuis, te te Reggie was hiervan natuurlijk op de hoogte, maar Albert had slui- nog steeds geen streep van een bouwtekening gezien. In- Jten j|^l middels was er een maand verstreken sinds hij de oorspron- roer- kelijke tekeningen aan de architect overhandigd had. Eind zen, li november maakte hij daar een opmerking over.

Ballustrada | 2015 | | pagina 19