HARTKATHETERISATIE Q) Volgens een vast protocol wordt vanaf halfacht ieder halfuur Cl een nieuwe patiënt ontvangen. Een vriendelijke verpleegster controleert tijdens het intakegesprek de gegevens in een map. We zullen haar de hele dag aan het werk zien. Een infuusnaald wordt op de arm aangebracht en bloed wordt afgenomen voor onderzoek. w Het bed bij het raam en kast 2 zijn mijn privédomein voor van- O daag. Na anderhalf uur zijn we met vier te onderzoeken patiën- ten en drie begeleiders. Ik ben de jongste. De anderen zijn van vóór de oorlog. Ik ben alleen. Dat is prettig, want dan hoef je m. niet steeds te bedenken wat je weer eens zult zeggen. Het is mooi genoeg als de vriendelijke verpleegster zich regelmatig meldt met de vraag: gaat het goed meneer de Jonge, kan ik nog iets voor u doen? Een kwartier vóór de behandeling komt ze me vertellen dat ik me moet omkleden en in bed moet gaan liggen. Het betekent volledig uitkleden en een vreemd blauw jurkje aantrekken dat aan de achterkant open is en voorzien van drukknopen waar je niet bij kunt. Ik word door de gangen gereden naar de behandelkamer, kom eerst in een sluis waarin ook mijn Arnemuidse buurvrouw aan wezig is. Ze zwaait even met de hand ten teken van 'het valt wel mee'. Zij mag terug naar haar zoon die enkel aandacht heeft voor zijn iPhone. Ik word overgedragen aan het personeel in de behandelruimte en vertel voor de zoveelste keer mijn geboortedatum. Alles verloopt zoals in de brochure van het ziekenhuis wordt omschreven. Het is wonderlijk. Een dunne katheter gaat door de slagader in de lies naar het hart. Je voelt er niets van. Op een scherm zijn mooie beelden van aderen rondom het hart te zien. Mijn hart. Na de film- en fotosessie

Ballustrada | 2016 | | pagina 17