Gerard Berends woont en werkt (schrijven; schilderen) in Emmen. Zowel voor kinderen als voor vol wassenen verschenen gedichten en verhalen van hem in tijdschriften en boeken. Theatergroep Anna's Steen (Antwerpen) maakte zijn kin derboek Zokken met de z van zondag (uitg. Querido) tot voorstelling. Bert Bevers (1954) is dichter en beel dend kunstenaar. Stelt regelmatig bloemlezingen samen. Zijn meest recente bundels zijn Lambertus van Sint-Omaars beschrijft de wereld (2007), Andere taal (2010) en Eigen Terrein - Gedichten 1998-2013 (2013). Hij onderhoudt verschillende blogs, die te ontsluiten zijn via zijn website www.bertbevers.com Martin Beversluis (Vlaardingen 1972) werd in 2015 de zevende stadsdich ter van Tilburg. Publiceert sinds 1995 dichtbundels; bracht met de Tilburgse band Listening Princip les (LP) twee dichtbundels-met-in- gebouwde-CD uit: Kijken voorbij hoe de tijd gaat (1998) en Week (2000). Werkte ook samen met beeldend kunstenaar John Dohmen. San Bos debuteerde met de verha lenbundel Je moet watdie werd ge nomineerd voor de ANV Debutan tenprijs 2016. Eerder publiceerde zij in o.a. KortverhaalDe Revisor NRC HandelsbladTrouwBallustrada en Bulkboek. Enkele van haar ver halen werden vertaald in het Duits en verschenen in het tijdschrift die horen. San Bos won de Nieuw Proza Prijs 2015. Tijs van Bragt is dichter en lid van het collectief Mannen van Papier. Zijn eerste bundel, Alles is in mij, verscheen in 2012 in Middelburg. Ook verscheen zijn werk in bloem lezingen, literaire tijdschriften en op internet. Aan de officiële debuut bundel wordt nu geschaafd. Zie ook www.tijsvanbragt.nl Pierre-Jean Brassac (Nantes, 1946) is schrijver, vertaler en journalist. Hij publiceerde een zeventigtal boeken in de Franse taal, waaronder twee over de Nederlandse cultuur en samenleving: Le royaume qui porte Teau a la mer ('Het koninkrijk dat water naar de zee draagt') en Les Néerlandais: un autoportrait' ('Neder landers: een zelfportret'). Hij werkte ook voor Ouest-FranceNOS Cultuur Midi Libre en France-Soir. Stefaan van den Bremt (Aalst 1941) is dichter, essayist en vertaler. Studeer de in Leuven en aan de Sorbonne. Was voorzitter van PEN Vlaanderen en KANTL. Zijn poëziebundel Sex tant (1968) werd bekroond als het beste literaire debuut. Een keuze uit zijn dichtwerk is In een mum van taal (Lannoo, 2002). Recentste bundel: Kromzang (In de Knipscheer uitge verij P). Is in Mexico gelauwerd met de Internationale Poëzieprijs van Zacatecas (2007). Tsead Bruinja (Rinsumageest 1974) de buteerde in 2000 met de Friestalige bundel De wizers yn it read De wij zers in het rood (Bornmeer). Publi ceerde ook Nederlandstalige bun dels en is o.m. actief als performer en poëzierecensent. Meer informa tie: www.tseadbruinja.nl Hendrik Carette (Brugge 1946) is dichter, essayist, polemist, vertaler. Publiceerde een stapeltje dichtbun dels. Gedichten zijn vertaald in het Duits, Catalaans, Servo-Kroatisch en het Fries. Recent werk verscheen o.a. in de Brugse stadskrant Exit, Het Lie gend Konijn, het maandblad Meervoud en de Mededelingen van het C.D.R., alsook op de website Bitterkoekjes.

Ballustrada | 2016 | | pagina 134