Emma Crebolder (Sint Jansteen 1942, geb. Van der Velde) Afrika - niste. Publiceerde vele poëziebun dels, zoals Zwerftaal (1995), Dansen met een vos (1998), Golf (2003), Toe gift (2006), Vergeten (2010), Verzoe nen (2014). Was de eerste stadsdichter van Nederland (Venlo in 1993). In 2006 ontving zij de Orde van de Vossenstaart voor haar bijdragen aan het literaire voortbestaan van (Reynaert) de vos. Yorgos Dalman (1973) woont in een idyllisch plaatsje ergens beneden de grote rivieren. Hij is de auteur van de verhalenbundels De vrouw in de kamer (2004) en Tango in het slacht huis (2009); tot de literaire periodie ken waarin hij publiceerde behoort ook Ballustrada. Job Degenaar publiceerde vanaf 1976 vele dichtbundels in Neder land, een bloemlezing van zijn werk in Polen en een drietalige (Neder lands-Duits-Engels) in Duitsland. Recente poëzie-uitgave: Thorleif (2014, tweede druk 2015). Was tien jaar bestuurslid van PEN Nederland en voorzitter van het Writers in Pri son Committee. Vertaalde poëzie, schreef beschouwingen over kunst en cultuur. Meer informatie: www.jobdegenaar.nl Hans Dingemanse (Vlissingen 1969). Keerde na studie in Delft en Rotter dam terug in Zeeland, waar hij sindsdien werkzaam is in het voort gezet onderwijs. Naast losse gedich ten in tijdschriften en verzamel bundels publiceerde hij samen met Adri Geelhoed in 2011 We vonden het huis en Schilderachtig woorden boek. Verder geeft hij lezingen en workshops over poëzie. Pieter Drift (1967) is in 1991 afge studeerd aan de Rotterdamse kunst academie. Sindsdien maakt hij etsen en tekeningen (zie www.pieterdrift. nl), daarnaast schrijft hij gedichten en verhalen. Met Willem Jakobs vormt hij het kunstenaarsduo Wil lem Jakobs Pieter Drift. Hun werk wordt door voor- en tegenstanders Facebookkunst genoemd, zie: https://www.facebook.com/Willem- J akobsEnPieterDrift Bart FM Droog (Emmen, 1966) woont en werkt in Eenrum, in Noord-Groningen. Hij is geestelijk vader van het Eenzame Uitvaart- concept en samensteller van de on line Nederlandse Poëzie Encyclopedie. Hij was jarenlang actief binnen het internationaal opererende poëzie- en muziekgezelschap 'De Dichters uit Epibreren.' Zie ook: www.bartfmdroog.com Peter van Druenen (Vlissingen, 1952) is historicus, schrijver en uitgever. De uitgeverij die hij in 1986 op richtte, is 30 jaar en een hele hoop fusies later, uitgegroeid tot een middelgrote media-onderneming: MixCom Media Group in Zwolle en Vlissingen. Peter is op dit moment algemeen directeur van dit bedrijf. Naast het ondernemen is hij altijd blijven schrijven. Zijn laatste boek was de vuistdikke stadsgeschiedenis van Vlissingen. Kees Engelhart (1957) publiceerde poëzie in vele tijdschriften. Debu teerde in 2006 met de bundel Wereldsuccessen (Contrabasreeks), na dien verschenen o.m. Niet voor kin deren (Bach MacLennan, 2008), Fantastische Gedichten (De Manke God, 2010), De Verloofde van Meester (De Manke God, 2010), Gezien inner lijke overtuiging geen genade (2014). Johan Everaers schrijft verhalen over kunst, natuur en landschap. Is

Ballustrada | 2016 | | pagina 135