zen door A.L. Snijders. Timiaan ont spant met whisky en tuinieren, maakt herrie met metalband Satin- oxide en woont in Middelburg. John Toxopeus (Utrecht 1946) stu deerde psychologie, was vakbonds bestuurder. Debuteerde in 2013 met Desnoods met harde hand (verhalen). In 2014 en 2015 verschenen zijn ro mans We doen of er niets aan de hand is en Wie de jeugd heeft kan wel jan ken. Zijn jongste verhalenbundel Zo zien de mensen het graag is pas uit. In deze verhalen (fictie/satire) spelen bekende Nederlanders een belang rijke rol. www.johntoxopeus.nl Peter Urbanus (Vlissingen 1967) volgde de opleiding geschreven pers aan de Faculteit Journalistiek en Communicatie en is sinds 2000 actief als tekstschrijver en journalist voor onder andere vakblad Land-1- Water, Exed InternetPortnews, kran ten en losse opdrachtgevers. Maakt ook nieuwsbrieven, brochure- en webteksten en publiceerde kort pro za in o.m. Ballustrada en Zondig in Zeeland. André van der Veeke (Rotterdam 1947) publiceerde o.a. in Hollands MaandbladBiografisch Bulletin, De Poëziekrant, Zeeuws Tijdschrift. Dicht bundels: Het Sacrament van de Sneeuw, Reizigers voor alle richtingen, Tekens in het Land, Moerasbeest Verdriet (Wag ner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010), Poldergeest (Liver- se, 2014). Verhalen: Een meedogenlo ze vrede (Liverse, 2012). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde zes dichtbundels. Piet Gerbandy (Volkskrant) schreef n.a.v. Darwi nistische weemoed: 'Veenbaas is een belangrijk dichter.' In 2013 publi ceerde Veenbaas het filosofische werk De Verlichting als kraamkamer, dat zeer goed werd ontvangen en in 2014 op de shortlist stond voor de Socrates Wisselbeker. In april 2015 verscheen zijn zesde dichtbundel, Mijn vader bad, bij Uitgeverij Nieuw Amsterdam. Paul van der Velde (1955) is secreta ris van de International Convention of Asia Scholars (ICAS), hoofdredac teur Zeeuws Tijdschrift, oprichter Zeeuwse Boekenprijs. Studeerde Chi nees, geschiedenis en kunstgeschie denis van Azië in Leiden, Amster dam, Taibei en het Middelbury Col lege (VT, USA). Promoveerde in 2000 op P.J. Veth (1814-1895). Voor vele binnen- en buitenlandse publi caties zie www.paulvandervelde.nl Lou Vleugelhof (L.P. de Jonge; 1925) publiceerde enkele romans en dicht bundels als Zeven manieren van zwemmen, Mijn antieke vrienden, Beel dentuin en Verloop van stilte. Werkte onder andere mee aan De Tweede Ronde. Schreef ook over Zeeuwse jeugdherinneringen en poëzie in het Zeeuws. Maakte series over Zeeuwse dichters voor de Provinciale Zeeuwse Courant. Rien Vroegindeweij (1944) publiceer de proza en poëzie. Medewerker van het Rotterdammologisch Instituut, drager van de Erasmusspeld, ontvan ger van de Gedichtendagprijs 2002 en de Anna Blaman Prijs 2007. In 1973 publiceerde hij zijn eerste dichtbundel Een vliegtuig van beton (Uitgeverij De Bezige Bij, Amster dam), in 2009 Later wordt alles ech ter, een keuze uit de gedichten 1973-2009 (Nieuw Amsterdam Uit gevers, Amsterdam).

Ballustrada | 2016 | | pagina 139