we Terwijl Wilma nog zat na te kreunen aan de voet van de boom was duidelijk te zien dat het voorste deel van haar legerkleurige onderbroek geheel was verdwenen, hetgeen een schat aan in formatie opleverde. Delen van haar directoire fladderden uit dagend aan her en der verspreide takjes van de spar. Ria Gras kaas kwam haastig toegesneld om de meest in het oog sprin gende objecten welvoeglijk te bedekken met lange stukken wc- papier. "Een prima meid, onze Ria," zei de burgemeester goedkeurend. "Maar wel van het vreselijke netjes. Moeten we niet een ambu lance laten komen? Ik zie bloed. Kan iemand even bellen?" En dat kon dus niet. Voordat het hele gezelschap zou vertrek ken had de burgemeester zelf verordonneerd dat niemand een mobieltje mocht meenemen om de vogels in het bos niet in de war te brengen vanwege de ringtones. Om toch verzekerd te zijn van een deugdelijk communicatiesysteem had de burgemeester juffrouw Graskaas opgedragen de gemeentelijke postduif mee te nemen op het koffiekarretje. Dat kwam nu goed uit. De onder secretaris schroefde zijn vulpen open en schreef op de onder kant van de uitgespreide vleugels een boodschap voor de hulp diensten. Om hen van dienst te zijn deed hij er ook nog de coör dinaten bij, die hij zojuist had opgezocht op zijn Blackberry. Blackberry?? De postduif had er allemaal geen boodschap aan en vloog spoorslags naar de Spoedeisende Hulp van het Dostojevski- hospitaal, vanwaar hij met de dierenambulance naar de vogel opvang werd gebracht. Zodoende stonden ze te wachten tot ze een ons wogen en bloedde Wilma druppeltje voor druppeltje leeg, ware het niet dat de altoos zo sociaal bewogen Ria er tientallen wc-rollen tegenaan gooide die onderop het koffiekarretje stonden opge stapeld. Het waren weliswaar niet de attributen die zij altijd op de EHBO-cursus had gebruikt, maar alia. Op het slagveld moet je ook niet zeuren als je met een roestig mes wordt geopereerd. Op basis van bestaande wetgeving besloot de burgemeester om er tegelijkertijd maar een koffiepauze aan vast te plakken. "Steek je poten ook eens een keer uit je mouwen," snauwde Ria kwaadaardig toen ze weer een opdracht kreeg van de bur gemeester om koffie in te schenken. Met het bloed van Wilma

Ballustrada | 2016 | | pagina 17