zogenoemde Werkplein een website is voor alle informatie over werk, solliciteren, re-integreren, uitzendbureaus en loopbaan begeleiding. Op de website kreeg ik een persoonlijke pagina toegewezen, die mij van dienst zou zijn bij het zoeken naar een nieuwe baan. Op deze pagina kon ik zelfs zoeken in maar liefst 65.000 vacatures, zei de sollicitatiedokter op enthousiaste toon. Toen ik hem vertelde dat ik wel in de categorie 50-plus viel, be trok zijn gezicht. Het leek zelfs alsof hij zijn interesse in mij had verloren. Hij mompelde dat hij mij jonger had ingeschat. Op mijn vraag of er voor 50-plussers wellicht regelingen be stonden om hun slagingskans op de arbeidsmarkt te vergroten, knikte hij, enigszins vermoeid, bevestigend. "We kennen sinds twee jaar het fenomeen doelgroepregister. Daarin staan alle landelijke gegevens van mensen die onder de zogenoemde banenafspraak vallen." Licht verveeld legde hij mij uit dat met de gegevens uit het doelgroepregister het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid kan controleren of werkgevers de afgesproken extra banen voor kwetsbare groepen op de arbeids markt, zoals 50-plussers, wel scheppen. En voor zover het mij interesseerde - zijn stem stokte even ik viel onder de Regio nale Trendrapportage Banenafspraken Eerste Kwartaal 2017 voor de Regio Overijssel, de provincie waarin ik woonde. "Die rapportage geeft aan hoe de omvang van de doelgroeppopula tie zich ontwikkelt en hoeveel banen er in de regio zijn gereali seerd," besloot hij zijn uiteenzetting. Beduusd keek ik hem aan. "Wat betekent dit dan in mijn concrete geval?" bracht ik aarze lend uit. Hij rommelde wat in zijn papieren en nam wederom het woord. "De banenafspraken voor 50-plussers worden door een scala van hulpmiddelen ondersteund om uw kansen op de arbeidsmarkt te vergroten. Ik geef u alvast huiswerk mee voor ons volgende gesprek. U dient dan ten minste uw elevator pitch in te leveren." Mijn gezichtsuitdrukking sprak boekdelen. Korzelig legde hij mij uit dat ik hierin mijn carrière in drie of vier hoogtepunten diende weer te geven. "Het is simpel," sprak hij op gemaakte toon: "Laat zien wie je bent en waar je goed in bent En probeer dan ook eens na te denken over het kort en bondig weergeven van uw elevator yell gewoon in één zin omschrijven wat je zoal doet!" "Kunt u hiervan een voorbeeld geven?" vroeg ik bedremmeld.

Ballustrada | 2017 | | pagina 77