Zonder met zijn ogen te knipperen opperde hij een typering als: "Ik ben een mensgerichte, analytische projecttijger, die uw sturingsprocessen effectief en efficiënt inricht." Ik kreeg verder te horen dat ik blijkbaar de recente ontwikke lingen op de sollicitatiemarkt had gemist. Maar hij vertelde mij dat er speciaal voor 50-plussers nog extra gereedschap was ontwikkeld teneinde je optimaal te kunnen presenteren bij toe komstige werkgevers. "Ik wil u graag uitnodigen deel te nemen aan de competentie test en mogelijk ook de werkwaardentest. Ik knikte flauwtjes. Een week later werd ik onderworpen aan de competentietest. Ik kreeg maar liefst zestig competenties voorgelegd. De bedoeling was er uiteindelijk slechts drie over te houden: mijn sterkste punten. Deze betroffen creatief denken, durf en energie. De werkwaardentest moest uitsluitsel geven over de vraag welke werkomgeving het beste zou aansluiten bij wat ik van waarde vind. Bij de finale afweging diende ik te kiezen uit creativiteit of het verkrijgen van status. Vol overtuiging koos ik voor crea tiviteit. Mijn sollicitatiedokter concludeerde uit beide testen dat ik het meest tot mijn recht zou komen in een artistieke wereld, omdat ik veel waarde hechtte aan originaliteit. Daarnaast had ik oog voor vormgeving: dingen kunnen creëren of verbeelden, geven mij veel energie en voldoening. De sollicitatiedokter had goed nieuws voor mij. Speciaal voor 50-plussers ging binnenkort het door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid ge subsidieerde project proefplaatsing van start. Ik zou dan twee maanden op proef bij een werkgever gaan werken en de kans krijgen om ervaring op te doen. Tevens zou ik mij dan in deze nieuwe functie kunnen bewijzen. Tijdens de proefplaatsing zou ik mijn uitkering behouden. Ik voldeed immers aan de voor waarde die aan proefplaatsing wordt gesteld: ik had een WW- uitkering en de verwachting was dat ik zonder proefplaatsing moeilijk aan het werk zou komen. Een week later belde de sollicitatiedokter. Hij had mijn cv nog eens goed bekeken en had gezien dat ik gedurende mijn ar beidzame leven diverse functies op financieel en economisch

Ballustrada | 2017 | | pagina 78