gebied bij de overheid en in het bedrijfsleven had vervuld. Hij had nog even overwogen mij de bijscholingscursus Gepersonali- seerd leren voor managers aan te bieden, maar dit leek hem bij nader inzien niet nodig. Ik kreeg te horen dat de gemeente Olst-Wije, gelegen in de talentenregio Overijssel (een samen werkingsverband tussen achttien gemeenten), belangstelling had getoond voor mijn kwaliteiten. De gemeente zocht name lijk een eenheidsmanager voor de afdelingen Dienstverlening en Bedrijfsvoering en profileerde zich als een lerende organi satie met bevlogen en flexibel inzetbare medewerkers. Ik kon morgen al op gesprek komen. Ik was een kwartier te vroeg voor het sollicitatiegesprek. In de wachtkamer van het gemeentehuis las ik de functieom schrijving nog eens door. Ik zou leiding gaan geven aan taak- volwassen medewerkers. De koers van de organisatie diende ik te vertalen naar mijn teammanagers en medewerkers. Ik diende voorts de koers en focus voor mijn eenheid te bepalen en als ambtelijk opdrachtgever was ik verantwoordelijk voor het renderen van projecten. Ik realiseerde me terdege dat mijn een heid zich met name op de nieuwe ontwikkelingslijn diende te richten, die gekenmerkt werd door het loslaten van het pri maire proces. Glazig staarde ik voor mij uit. In de verte hoorde ik het geluid van een grasmaaier. Het monotone geluid had op mij een rust gevende uitwerking. Ik werd opgehaald door een personeelsfunctionaris. Hij zou sa men met de gemeentesecretaris het sollicitatiegesprek voeren. Eerst kreeg ik een uiteenzetting te horen over de christelijke sig natuur van de gemeente. Hoewel de gemeentesecretaris bena drukte dat de gemeente niet echt tot de Biblebelt kon worden gerekend, memoreerde hij vol trots het feit dat de oprichter van de orde van Het Gekrookte Riet, een bevindelijk-gerefor- meerde geloofsstroming binnen de Nederlandse Hervormde Kerk, afkomstig was uit de gemeente Olst-Wije. Hij vertrouwde mij toe zelf een 'rieter' te zijn. Op gedragen toon wilde hij, bui ten het sollicitatiegesprek om, een persoonlijke noot laten door klinken in ons gesprek. Met rollende ogen verkondigde hij dat de volgende gevleugelde tekst zijn richtsnoer in het leven was:

Ballustrada | 2017 | | pagina 79