WONEN IN ANTWERPEN O O (O Weinig doordacht, Ballustrada een tekst beloven over de zin en Q} onzin van vergelijkingen tussen Nederlanders en Vlamingen. Ik liet me verleiden door een sentiment van walging; doodziek O was ik van de vooroordelen waar ik als verse Nederlander in Antwerpen tegenaan liep. Vooroordelen aan beide kanten. Nu ik gedwongen ben serieus na te denken over een goed ver haal met het vooruitzicht ten prooi te vallen aan critici, criti casters en puristische moralisten, breekt het klamme zweet me uit. Ik ben opeens zwaar onder de indruk van de veelomvat tendheid en ongrijpbaarheid van het onderwerp. Laat ik het maar onder ogen zien: competentie en tijd ontbreken mij om verantwoorde uitspraken te doen. Uitspraken die zelf niet op vooringenomenheid berusten. Er zit niets anders op dan mijn ambities tot een minimum terug te schroeven. Laat ik mij dus beperken tot mijn subjectieve beleving en tot een bescheiden poging, die nauwkeurig en waarheidsgetrouw in beeld te bren gen. Drie jaar geleden verhuisde ik van Eindhoven naar Antwerpen. Ik werd lid van de Vereniging voor Vlaamse Letterkundigen en meldde me als redacteur bij de Gazet van Zurenborg. De wijk waar ik woon kent de nodige kunstenaars, beroemdheden, markante figuren en personen die ieders geduld op de proef stellen. Aan inspiratie geen gebrek. Ik ontpopte me tot wat een bekende Zeeuwse dichter met Rotterdamse wortels 'een dwang arbeider van de poëzie' noemt. In mijn zelfgekozen Goelag word ik opgejaagd door deadlines voor bundels waar ik aan bij draag en voordrachten waar ik aan deelneem. Ik word belaagd door het knagen van mijn arbeidsethos en het knarsetanden J2 van mijn zelfbeschimping. Soms raak ik ontmoedigd als ik me realiseer hoe onnoemelijk veel goede dichters en schrijvers er

Ballustrada | 2019 | | pagina 19