Was onze vorige uitgave thematisch, deze keer schiet de in houd alle kanten op. Bert Bevers dreef twintig Limburgse dich ters uit Nederland en België bijeen in een boeiende aflevering van Laaglandse Poëzie. We verluchtigen de rubriek met een af beelding van Maastrichtenaar Rod Summers, die hoger dan in de Limburgen mogelijk was de provincievlag plantte op 743 meter. Alles bij elkaar handelingen die heel wat vakkennis en letterlijke gedrevenheid veronderstellen. Willem G. Westeijn, een van de oprichters van het Tijdschrift voor Slavische Literatuur, vertaalde voor de rubriek Taal Ver Taal poëzie van de hier nauwelijks bekende Russische dichter Leonid Aronzon, die in 1970 jong overleed. Verder nog iets? Natuurlijk, columnist Minor rekent af met de politieke fratsen van de Dichter des Vaderlands. Ook in deze af levering een rectificatie van Bruinj a's gedicht, dat in de vorige aflevering van Laaglandse Poëzie (2018 nr. 3/4, pag. 51) ver keerd is afgedrukt. Pieter Sierdsma en Reinold Widemann be handelen in hun essays respectievelijk de ongelijke grootheden Bob den Uyl en J.L. Borges. Widemann schrijft voor het eerst voor Ballustrada. Hij levert een verhaal af met de verontrusten de titel Plassen op het graf van koning Borges. Verhalend proza komt van onder anderen Britte van Meurs, Carina van der Walt en Frank Roger, dichterlijke bijdragen van J. Holtrigter (plus collage), Job Degenaar, Thom Schrijer en anderen. Renaat Ramon gaat langdurig in gesprek met K. Schippers en André van der Veeke besteedt aandacht aan dich ter, essayist en medewerker van Ballustrada Lou Vleugelhof, die op 25 mei van dit jaar overleed. En ook nog dit. In Dordrecht werd dit jaar door Stichting DE STAD in het kader van het nieuwe festival 'Nooit Terug' onder de noemer 'Nooit Terug Prijs voor Poëzie' een wedstrijd georga niseerd voor aankomende dichters (15 t/m 25 jaar). Thema: Over het Water. Naast een geldbedrag won Nina van Tongeren (19) een publicatie in deze Ballustrada met haar gedicht Ode aan de Biesbosch. Oproep aan de abonnees Zoals u weet betalen de abonnees van Ballustrada het abonne mentsgeld achteraf. Bij het uitkomen van dit herfstnummer be taalt u dus over het jaar 2019. Het abonnementsgeld bedraagt nog steeds 20,-. Gelieve over te maken op bankrekening nummer NL35 ABNA 049 92 02 864 t.n.v. stichting Zeeuws Licht onder vermelding van het jaar 2019. Omdat ons blad niet langer gesubsidieerd wordt, hebben we de steun gevraagd van de Vrienden van Ballustrada. Iedereen die meer dan 20,- overmaakt is vriend en wordt eervol vermeld in het blad. Dankzij deze steun kunnen wij onze literaire acti viteiten volhouden. Wij doen een dringend beroep op u om niet te schromen en op zijn minst het abonnementsgeld deze maand over te maken. De literatuur zal het u lonen. Redactie

Ballustrada | 2019 | | pagina 3