■u c aé van de Slibreeks nog een kerndoel genoemd. Het verslag over 2014 leert dat het CBK 'trots was op een innovatief jaar en (dat) er werd voortgebouwd op eerdere kennis en ervaringen, maar (dat het) ook ruimte hield voor experiment'. De Slibreeks was niet langer een kerndoel, maar het CBK noemde zichzelf nog wel uitgever van de Slibreeks, waarvan in dat jaar twee deeltjes verschenen. Het 'voortbouwen op kennis en ervaringen met ruimte voor experiment' betekende dat de Slibreeks het volgen de jaar volledig uit het jaarverslag verdween, overigens 'ervan overtuigd dat met de overdacht de Slibreeks haar lange historie kon continueren en haar bijzondere positie kon behouden'. Uitgeverij Den Boer/De Ruiter hield de mooie reeks nog enkele jaren in leven, maar uiteindelijk kwam de Slibreeks ten einde, al vertelde een lid van de redactie mij onlangs dat die nooit is opgeheven. Ook het Zeeuws Tijdschrift heeft het loodje gelegd en lezen we er de Provinciale plannen op na, dan blijkt dat li teratuur in Zeeland geen enkele subsidiëring meer zou genieten en dat de Bibliotheek, die zelf werd gekort, aangewezen was om ondersteuning te geven aan de literaire sector. 'Ballustrada, waarin opgenomen de Zeeusche Nachtegael, Slib, Zeeuws Tijdschrift en de Slibreeks,' grapte een van de redacteu ren onlangs tijdens een redactievergadering. 'En als Leskimo dreigt weg te slibben, slokken we dat ook nog op.' Ballustrada heeft gelukkig Vrienden om het hoofd boven water te houden, maar verwelkomt graag nieuwe abonnees om een dam op te werpen tegen verder financieel afglijden. De redactie overweegt om abonnees deze zomer te verrassen met een Slib, hors série. Archief ARTisSTART plus In een literair tijdschrift vormen letters, woorden en zinnen de essentie van de verbeelding. Gevangen in een boek spreken we van proza of poëzie. Als het boek tevens beeld is, kunnen we te maken hebben met een kunstenaarsboek. In het archief ART- isSTARTplus bevinden zich ruim 1400 van deze kunstenaars boekjes. Hier worden pagina's getoond van Jean Bilquin/Joyce Bloem, Andy Cheng/Piermario Ciani, Ryosuke Cohen/Robin Crozier, Joop Dam/Guillermo Deisier, Dominique Thirion/Ronald van Dokkum, John Evans/Gögös Ferenc, Joseph Huber/Josef Klaffki. V O* O QJ O IN gisteren

Ballustrada | 2020 | | pagina 30