ONCE UPON A TIME 0> OJ In het dashboardkastje ligt het pistool van zi,n vader. Vanmor gen uit de kist gehaald. Nog nooit had Sergio het vuurwapen gepakt. Zijn vader had het een week na het overlijden van zij moeder gekocht. Het liefst had hij een revolver gekocht, zei h j een paar maanden daarna, maar de verkoper had het he™ a geraden. Zijn hand gaat naar het dashboardkastje en doet open Zwart en glimmend ligt het op een oude plattegrond van Rotterdam. De eerste keer dat Sergio na zijn moeders begrafenis h weer thuiskwam, liet zijn vader het wapen zien. "Wat moet jij met een revolver?" had hij gevraagd. Zijn vader had gezucht en gezegd dat het geen revolver was aangezien de patronen niet in een draaibare ahnder zatem Geen woord repte hij over het feit waarom. Hijwist dat zijn vader dol was op spaghettiwesterns. Sergio had het erbij late zitten. Met zijn wijs- en middelvinger aait hij het vuurwapen. Het voelt koud aan. Op de eerste sterfdag van zijn moeder kreeg Sergio te horen dat zijn vader zich van het leven had beroofd. Gevonden op bed. Een combinatie van antidepressiva, pijnstillers, slaappillen en antibraakmiddelen. Op zijn nachtkastje lag het Pist°ol. Ner gens een afscheidsbrief maar de datum zei genoeg. Sandra was boos geworden op haar schoonvader. Haar woede richtte zich niet op zijn keuze van sterven maar op zijn gebrek aan empa thie. Sergio begreep dat zijn vaders empathie het onaangeroerde pistool was. Zijn vader had het liefst het vuurwapen gebruik maar uit piëteit voor de nabestaanden had hij zijn hoofd heel Sergicrpakt het pistool en legt het op schoot. De kou van het metaal trekt door zijn broek heen. Sandra had,zo^h^ aa^ VO te kijken gezegd dat ze niet meer van hem hield en bij hem wegging. Binnen een week zou ze haar spullen komen ophalen. Ze stond voorovergebogen en haalde de was uit de droogtrom- mel. Haar billen wezen zijn kant op. Normaal gesproken was hij naar haar toe gelopen en tegen haar kont aan gaan rijden. Half voor de grap, half als aanzet. Nu keek hij alleen. Plots be greep hij dat hij haar nooit meer mocht aanraken. Ze kwam omhoog met de wasmand in haar handen en keek hem aan. "Heb je me gehoord?" Sergio was blijven kijken naar de schone was in de mand. De absurditeit zat in het feit dat ze gewoon door was gegaan met de was. Ze stortte de mand leeg op bed en vouwde alles op. Ze stopte haar kleren in een tas en zei dat ze vertrok. Toch bleef ze nog even staan en probeerde oogcontact te maken. Hij liep weg en sloot zich op in de badkamer. Een maand later was ze inge trokken bij haar nieuwe vriend. Een knul die vijf jaar jonger was. In een ander decennium geboren. Vroeger betekende dat een andere wereld, nu hetzelfde bed. Sandra kijkt uit het raam en ziet Sergio door haar straat rijden. Hij rijdt in de auto die ze twee jaar geleden samen hadden ge kocht. Een wagen met gebruiksaanwijzing maar daar was de prijs ook naar. Het eerste advies van de garagehouder was dat ze de portieren in ieder geval niet te hard dicht mochten gooien. Het eerste half jaar speelde Sergio na elke rit hetzelfde toneel stukje. Hij deed net alsof hij de autodeur wilde dichtsmijten. De eerste keer had ze van schrik geschreeuwd. Ze keek hem aan en zag pretoogjes. Samen hadden ze de slappe lach gekregen. De laatste keer had hij werkelijk het portier hard dichtgegooid en was weggelopen. Sandra was stilzwijgend in de wagen blij ven zitten. De auto was niet uit elkaar gevallen. Elk spiertje leek te tellen in de films van Sergio Leone. Zijn vader had nooit begrepen waarom hij na Once upon a Time in the West nog films gemaakt had. Niets kon daar tegenop. Het idee dat Leone de top al bereikt had voor zijn veertigste was na tuurlijk wel een onuitstaanbaar idee. Daarom vergaf zijn vader Leone de paar films die hij na Once upon a Time had gemaakt. Sergio voelt zweet tussen pistool en hand. Een kleine trilling in zijn vinger. Na twee blokken te hebben gereden, parkeert hij de auto voor het huis van Sandra. In de huiskamer beweegt niets. Sergio pakt zijn mobiel en belt haar nummer. Nadat hij drie-

Ballustrada | 2020 | | pagina 50