www.drukkerijmiddelburg.nl boeken - muziek - brasserie - cadeaus - activiteiten Markt 51 Middelburg T 0118 - 886 886 info@drukkerijmiddelburg.nl (a)dedrvkkery [£j] (a)drvkkerymiddelburg (pdrvkkery 2006. Schreef recent 10 disticha voor Zeeuwse erfgoedbanken. Ont wierp en gidst Mysterieus Middel burg, treedt op met lezingen, poë zie, verhalen. Artikelen en verhalen vertaald in o.m. Engels, Frans, Duits. www.janjbkuipers.nl janjbkuipers.blogspot.com Johan Meesters woont in Zeeuws- Vlaanderen en treedt vanaf 2007 op met zijn gedichten. Zijn eerste bundel heet Vermakelijkste verzen. Te verschijnen: Maandracht. Beheert ook uitgeverij Leeuwenhof. www.johanmeesters. nl www.uitgeverijleeuwenhof.nl Ingo de Moor publiceerde de bun dels Op de huid van de ziel, Water proef Ode aan Sinjorenstad, Wat rest is een dag die niet blijft en Het gerucht van de stilte. Als dichter schetst hij beelden van leven, liefde en dood en alles wat er zich tussenin be weegt. Altijd gaat het om wat de mens echt bezielt, met de natuur als metafoor. Fred Papenhove (Den Haag 1956) werkte o.a. als dienstplichtig mari nier, boekverkoper, privéchauffeur, museumdocent, verslaggever bij het Haags Straatnieuws en de dak lozenkrant, en als educatiemede werker bij musea. Dichtbundels: De Rode Soldatenvis - Poisson-Soldat Rouge en Draaibaar. Gedichten van zijn hand zijn opgenomen in diverse bloemlezingen. Jacob Peereboom (1904-1944) is naar verluidt een heteroniem van de dichter Kees Engelhart. Voor een korte biografie: http://robscholte- museum.nl/kees-engelhart-verdrinken- in-een-gele-of-zoutgrijze-oceaan/ Andreas Van Rompaey studeerde literatuurwetenschappen aan de Katholieke Universiteit Leuven Od verscheidene vlakken blijft hij zich sindsdien bezighouden met de naoorlogse Nederlandstalige litera tuur. In 2017 stond hij in voor de ontsluiting van het archief van Johan Sonneville. Over het leven en werk van de Brugse schrijver uitgever schreef hij enkele essays. Zie ook www.andreasvanrompaey. wordpress.com Eric de Rooij (Hilversum 1965) is humanistisch raadsman in de oude renzorg. Schreef kinderboeken en met Ronny Boogaart literaire wan- delgidsen, o.m. Hart van mijn land ik ben terug. Een literaire wandeling door het Zeeland van Hans Warren (Bas Lubberhuizen, 2007), voorts in De Parelduiker en het Tijdschrift Geestelijke Verzorging. Poëziedebuut Het eindigt zomaar ergens (Liverse, 2015). André van der Veeke (Rotterdam 19.47) publiceerde poëzie, verhalen en artikelen in vele tijdschriften en verzamelbundels. Verhalenbundel: Een meedogenloze vrede (Liverse, 2012). Dichtbundels: Het Sacrament van de Sneeuw (Slibreeks), Reizigers voor alle richtingen (ADZ), Tekens in het Land, Moerasbeest Verdriet (Wagner Van Santen, 2006), Rotterdam vertrekt (Contrabas, 2010), Blauw als ijs (Liverse, 2010), Polder geest (Liverse, 2014), Dwangarbeider van de poëzie (Liverse, 2017). Jabik Veenbaas (1959) publiceerde tot dusver zeven dichtbundels. N.a.v. Darwinistische weemoed schreef Piet Gerbrandy (Volkskrant): 'Veenbaas is een belangrijk dichter.' In 2013 publiceerde hij het filoso fische werk De Verlichting als kraam kamer, dat in 2014 op de shortlist stond voor de Socrates Wisselbeker. In 2017 verscheen zijn vorige

Ballustrada | 2020 | | pagina 62