Missive voor Atte Jongstra U beklaagt zich over uw al te gewone naam maar u vergist zich: uw familienaam Jongstra is hier beneden de Grote Rivieren helemaal niet zo gewoon, ja zelfs ongewoon. En in navolging van Freud beklom u de Vesuvius. Het is echter beter de Etna te beklimmen bij Taormina. De Engelsman D. H. Lawrence deed het en ik ook en zelfs de Griekse filosoof Empedocles. 01 <3 KJ 00 Gelukkig had hij aan bloemen gedacht. De dode zelf heeft er niets meer aan, maar je hoopt dat het troost biedt aan diegenen die het dichtst bij de overledene staan. Er waren veel bloemen, de kist overladen Erik Klaasen scharrelde een tijdje voor de bloemenkraam heen en weer. Het had gevroren vannacht, het zou niet warmer dan een graad of twee, drie worden. De zolen van zijn nieuwe schoenen voelden stug. Hij herinnerde zich de opwinding van iets nieuws toen hij jong was. Zijn bruine moesten verzoold toen hij in een etalage dit paar zag staan. Hij had ze gekocht uit gemakzucht, plezier beleefde hij er niet aan. Eigenlijk vond hij één roos voldoende maar de stationskraam had slechts bosjes. Een kaart had hij beschreven van huis mee genomen. De bloemenman had hem een ijzerdraadje gegeven waarmee hij de kaart aan een steel kon vastmaken. Oom Bob was een man die hij voornamelijk van verjaardagen kende en 's zomers ging hij wel eens mee naar het strand. Het was geen echte oom, tante Marian was een vriendin van zijn moeder. Erik en zijn broer Theo noemden hem oom en haar tante. Tante Marian en zijn moeder hadden samen bij Vroom en Dreesman op de afdeling servies gewerkt. Zijn moeder kreeg twee zoons en Marian twee dochters. Ze planden regelmatig uitjes. Zolang er taart, ijs of patat te verkrijgen was hielden kin deren het wel met elkaar uit. Een echte band had hij niet met deze 'aangeplakte' familie. Hij had ook zwaar getwijfeld of hij vandaag naar de uitvaart zou gaan. Zijn ouders en tante Marian waren al jaren dood. Wat had het voor zin? Wat was het belang van zijn aanwezigheid bij deze uitvaart? Ging hij voor zijn moeder? Als ze nog leefde, had hij haar vandaag opgehaald om samen met haar de laatste eer te bewijzen aan de man van haar beste vriendin. Ondanks dat oom Bob geen al te beste

Ballustrada | 2020 | | pagina 6