LAAGLANDSE POËZIE anekdotes die bij elk feestje opnieuw geserveerd werden. Inder daad was er ook iets over een condoom en de zuinigheid van Bob. "F is voor Feest en dat was het bepaald niet om jouw dochter te zijn. G is voor Gelukkig ben je dood en gaat je kist nu richting oven Ze leek het niet per se tegen Erik te zeggen. Of mis schien wel. Ze had dit al heel lang willen uitspreken maar dat was pijnlijk en misschien gevaarlijk voor de onderlinge band. Ze leken een rustige, prettige familie. Hij was niet te onbekend om het verhaal niet te kennen maar wel om iets van schade aan te richten. Ze lachte verslagen en ging hem voor naar de koffie en de koeken. Buitengekomen leek het ineens een stuk warmer dan vanoch tend. Hij liet zijn handschoenen in zijn jaszakken zitten. Hij besloot niet linksom de kortste weg naar Station Zuidoost te nemen maar rechtsom de langere route door het park. Om niet in de drassige plassen vol herfstbladeren te stappen moest hij het grootste gedeelte van zijn terugtocht naar de grond kijken. Af en toe richtte hij zijn blik op naar de indrukwekkende hoog te van de oude bomen. Een grote es stond met zijn slanke stam en wuivend loof fier overeind. In het journaal waren pas nog beelden te zien ge weest van omgewaaide bomen en het kolossale wortelgestel van zo'n reus. Bomen lieten hun grillige onderaardse vertak kingen verborgen, alleen wat boven de grond stak was zicht baar. Even was hij vrij van wat hem dagelijks kwelde. Hij dacht aan het machtige gestel van wortels dat onder zijn voeten ver ankerd zat om de wereld om hem heen overeind te houden. Aflevering 26: Zeeuws-Vlaanderen Samenstelling: Rogier de Jong

Ballustrada | 2020 | | pagina 9