VI tijdig met uwe gunst verblijden zult. De Heer schenke u allen daartoe vereischten lust en krachten! Cadsandria ziet dan het licht, met den naam van Zeeuwsch- Vlaamsch Jaarboekje. De kring zijner lezers is daardoor merkelijk uitgebreiden zoo weook in het belang des ijverigen uitgevers vertrouwen, een nieuwe toegang tot velen ontsloten. Mogten we van gene zijde des Braakmans krachtige ondersteu ning erlangenze gewerd ons van onzen vriend J. van der Baan, te Zaamslag, die ons met betrekking tot de kalender- opgaven voor die streken, groote dienst bewezen heeft. Ook de gedenkdagen hebben, dank zij een naauwgezet bronnen-onderzoek van zijnen en onzen kantniet alleen in uitbreiding en aantal maar zoo we hopen, daardoor ook in waarde gewonnen. Onze waarde vriend ontvange voor zijne bemoeijingen dienaangaande, hier openlijk onzen dank. Opmerkingen, aanmerkingen, billijke beoordeeling, alles zal ons welkom zijn: Zóó schreven we ten vorigenjare, zoo schrij ven we ook weder nu. Buiten eene aanprijzende beoordeeling in het Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen is ons echter niets ter hand gekomen, dan een schrijven uit Zeelands hoofdstad. De schrijver, betuigende de proza-bijdragen met genoegen te hebben gelezendacht minder gunstig omtrent de bijdragen in dichtmaat. We eerbiedigen des schrijvers oor deel; doch, gesteund door een tegenovergesteld gevoelen van andere deskundigen, hebben we geene vrijheid gevondenonzen lezers de ingezondene verzen te onthouden. De veelgewenschte lezers ontvangen dan met toegenegenheid en de geleerde beoordeelen met toegevendheidwat hun met heilgroet en zegenbedewordt aangeboden door den Verzamelaar Sluis, J. H. VAN DALE, den 7 September, 1854.

Cadsandria | 1855 | | pagina 10