IN ZEEUWSCII-VLAANDEREN. 115 die nu onder het bevel van den kapitein Castillo stondenten eenemaal aan moed om de werking van het geschut af te wachten weshalve zijte ver geefs naar hulp of ontzet uitziendereeds op den 24 September tot de overgaaf besloten onder beding dat de Spaansche bezetting den volgenden dag met wapenen en bagaadje ongehinderd zoude uitrukken. Ter naauwernood had de hertog van Parma de tij ding ontvangendat die vesting bedreigd werdof bijna op hetzelfde tijdstip vernam hij reeds, dat zij voor hem verloren was. De staten van Zeeland zouden nu wel gaarne ge zien hebben dat Maurits in deze streken gebleven ware en zijne overwinningen aldaar voortgezet had- de doch zulks lag buiten het plan van den held die Nijmegen nog wilde bemagtigenen waarin hij, naauwelijks ééne maand laterwerkelijk slaagde. Na alzoo voor de versterking van Hulst naar ver- eisch gezorgden het bevel over die stad en de on- derhoorige forten aan graaf George Everard van Solms, kolonel bij de Zeeuwscho krijgsbenden, op gedragen te hebbenvertrok de prins op den 2 Oc tober met zijn volk en geschut naar Zeeland waar hem eene feestelijke ontvangst was toebereid. Zoo waren dan nu Axel en Hulst door het beleid van den jeugdigen vorst voor de goede zaak gewon nen en hadden 's land staten dus weder twee voqj-- name steunpunten in Vlaanderentot schadeloos stelling voor het verlies van Sluis, welke stad, in weerwil van de hardnekkige en allerlofwaardigste verdediging, waarbij ook do burgerij zich met de

Cadsandria | 1855 | | pagina 155