IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 12D berg, ea werd te Nijmegen begraven, zonder nakomelingen achter te laten. 12) Willem Frederik, graaf van Nassau-Dietzwas de zoon van Ernst Casimir s), en werd den 7 Augustus 1613 te Arnhem geboren. Na eerst den 23 Julij 1640 tot stadhou der van Vriesland te zijn verkozen, bekwam hij in 1650 ook die waardigheid over Groningen en Drenthe. Hij vergezelde zijnen broeder Hendrik Casimir 13) 0p vele veldtogten, en gaf daarbij blijken van ongemeenen moed en groote bekwaam heden in het krijgswezen. Aan zijn krijgsbeleid althans is de verovering van Philippine, in 1633, gelijk ook het behoud dier sterkte, bij de herhaalde aanvallen der Spanjaarden in 103,5 en 1635 te danken. Bij de mislukte belegering van Hulst, in 1640, welke zijnen broeder het leven kostte, mede tegenwoordig zijnde, gedroeg hij zich, inzonderheid bij het beleg van Sas van Gent, in 1644, en bij de bemagtiging van de Moerschans, in 1645, als een held. Door zijn huwelijk met Albertina Agnes, eene dochter van prins Frederik Hen drik, vereenigde hij de stamhuizen van Oranje en Nassau. Hij overleed aan de gevolgen eener kwetsuur, zich-zelven met eene zadelpistool aangebragt, den 31 October 1664, en is in de groote kerk te I/eeuwcirden begraven. 13) Hendrik Casimir I, graaf van Nassau, was de broeder van Willem Frederik 12), en werd den 15 Augustus 1611 geboren. Bij het beleg van Roermonde getuige van den,dood zijns vaders, Ernst Casimir 3); werd hij in diens plaats den 14 December 1632 tot stadhouder van Vriesland aangesteld, gelijk ook kort daarna van Groningen en Drenthe. Hij ver gezelde prins Frederik Hendrik in vele belegeringen, en toonde daarbij cenen heldenmoed, waardoor bij evenveel eer verwierf, als hij door zijne braafheid en deugden ieders hoog achting verdiende. Hij overleed, ongehuwd, aan de gevolgen eener wonde, welke hij bekwam bij het bestormen eener schans 9

Cadsandria | 1855 | | pagina 169