IN STAATS-VLAANDEREN. 139 VAN Ghistele zich over land naar Egypte ook dit land doorliep hij geheel; trok over de Roode Zee en na de oevers van don Euphraat bezocht te heb ben, zette hij de reis naar Indië voort door Perzië. Overal in dit land werd hem de reis naar het land van priester Johannis afgeraden, en het moei lijke en gevaarvolle zoo nadrukkelijk afgeschetst, dat hij besloot goeden raad gehoor te geven en zijn plan te laten varen. - Te Tauris sloot hij zich aan bij eene karavaan en trok met deze naar Alep po en verder naar Tripolihier begaf hij zich te scheep bezocht geheel den Archipelen andermaal te Venetië aangekomen zijnde, reisde hij door Lom- bardijëZwitserland en den Elzasen kwam op den 24 Junij van het jaar 1485, dus na eene af wezigheid van nagenoeg vier jaren behouden aan op zijn kasteel te Zuiddorpe, altijd vergezeld van zijn trouwen kapellaan. Van Ghistele heeft van zijne reize een werk op gesteld verdeeld in acht boeken elk van welke in vele kapittels is onderverdeeldzoo veel geruchts zijne reize had gemaakt, zoo zeer werd liet relaas derzelve begeerd, en wel zoodanig, dat zekere Al- gidius van den Rade de vergunning verzocht en verkreegom liet werk in druk te mogen geven. Opgedragen aan Philippus van Liedeicerke, raad en kamerheer van Karel den Vijfde, die gehuwd was met Maria van Ghistele kleindoch ter van den grooten reizigerwerd het werk eerst gedrukt te Leuven in 1530, maar herhaaldelijk her drukt te Gent in 15571563 en 1572.

Cadsandria | 1855 | | pagina 179